BWC011 - OMG WIFI / GPS / 4G каросерија за тело (топла размена на батерии)

Слајдови на BWC011 слика

Краток вовед

Камерите на телото се преносни уреди што можат да снимаат видео и аудио. Уредите исто така можат да пренесуваат видео и аудио во живо преку 3G или 4G, да прават следење во живо со GPS. Уредите имаат TFT монитор и копчиња, а корисникот може лесно да работи со уредот. Камерите на телото обично ги користат полицајци, чувари и други службеници за спроведување на законот.

Главни карактеристики

Уредот е компактен и погоден за пренослива употреба на снимањето.
- Корисникот може да добие видео и аудио во живо преку 3G, 4G или WiFi,
- Корисникот може да добие следење во живо на уредот преку вграден GPS во уредот. Податоците за GPS исто така ќе бидат запишани во датотеката за снимање со аудио и видео, така што корисникот може да ги добие информациите за локацијата во датотеката за снимање.
- Користете литиумска батерија за напојување. Уредот може да снима постојано 12 часа со 2 батерии.
- Вграден простор за складирање 32G. (64G ~ 128G опционален простор за складирање
- Вградени камери од 4 милиони пиксели, поддршка за снимање со резолуција од 1080P, 720P или D1, поддршка за сликање со 40 милиони пиксели, 32 милиони пиксели и 2 милиони пиксели.
- Поддржете го IR. Поддршка на снимање во текот на ноќта.
- Името на датотеката запис има информации за датумот, времето, видот на записот, што го олеснува пребарувањето и документира.
- Корисникот може да ги истражува, пребарува и репродуцира датотеките на уредот.
- Поддржете го копчето за паника. Алармот за копчето за паника може да се испрати до контролниот центар преку 3G / 4G.
- Енкрипцијата на запис ги прави доказите посигурни.
- Уредот може да прикаже проект на ID, кориснички ID, датум и време.
- Уредот може да прикажува информации за употребата на батеријата, статусот на полнење, времето на системот и меморискиот простор. Уредот има индикација за светло за вклучување, снимање видео или аудио. Зелено светло означува вклучено, црвено светло означува снимање видео, жолто светло означува аудио запис.
- Уредот може да пријави аларм за настан, вклучително и аларм за слаба батерија, аларм за недоволно мемориско место итн
- Уредот има датотеки за евиденција. Уред со најавени настани што вклучуваат вклучување / исклучување, снимање видео, снимање аудио, фотографирање, фиксен статус на GPS, 3G / 4G врска и WiFi врска.

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 2

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 3

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 4

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 5

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 6

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 7

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 8

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 9

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 10

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 11

спецификација

OS

 • Оперативен систем: Linux 3.10.73
 • Време за подигнување: <8 сек
 • Јазик: англиски

Видео

 • Внесување на видео: 1x дигитална камера за снимање на 1080p / 720p / 360p, достапна за надворешна камера
 • Видео излез: 2 инчен LCD екран
 • Резолуција на снимање: 1920×1080/1280×720/640×360
 • Стапка на рамка: 30 fps @ 1080p
 • Режим на снимање: Снимајте аудио и видео во исто време
 • Компресија: H.264 (висок профил до ниво 4.1)

Аудио

 • Аудио влез: 1x MIC влез, подржува поврзување со USB
 • Компресија: ПВК
 • Аудио запис: Поддржува аудио снимање

Видео процес

 • Резолуција на видео во живо: 1920×1080/1280×720/640×360
 • Фотографија: 1920 × 1080 ~ 8640 × 4752
 • Снеп: Поддршка при фотографирање за време на снимањето (основата на резолуцијата за снимање)
 • Начин на чување: Вградена 32 GB SD картичка (достапна за 32 ~ 128 GB)

извор на светлина

 • Светло на блицот: За да ја зголемите осветленоста кога снимате или фотографирате
 • Ласерски: Поправете го приказот кога снимате
 • IR: До 10 Метри со видлива слика во текот на ноќта

Двонасочен радио

 • Возвраќа: Поддржува двонасочно радио помеѓу различни уреди (само за 4G / 3G уред)
 • Разговор назад во платформа: Поддржува двонасочно радио помеѓу уредот и платформата (само за 4G / 3G уред)

Леќа

 • Агол на леќата: > 125 °

Аларм

 • Внесување на аларм: Поддршка за внесување на алармот и алармот може да се прикаже на платформата

Интерфејс

 • USB: 1x USB, за полнење, комуникација со компјутер, надградба на ОС, поврзување на надворешен фотоапарат итн

мрежа

 • Протокол: TCP / IP
 • 3G / 4G: Изборно, вграден во модулот 3G / 4G (LTE FDD / LTE TDD / WCDMA / TD-SCDMA / GSM / CDMA EVDO / CDMA 1x. Забелешка: ова може да биде различно со различен модул.)
 • WiFi: Факултативна, поддржува WIFI конекција и АП

GPS

 • GPS: Опционален модул за BDS / GPS / GLONASS, за снимање на локација и брзина

фирмверот

 • OSD: Прикажување и време на снимање, лична карта, идентификација на службеник, локација, брзина
 • Препишете: поддршка
 • Репродукција: Поддршка за репродукција, датотека наведена според времето и алармот
 • Брзина на игра: Поддршка од 1 / 128 до 128
 • Пред-снимање / објавување: Максимално 20 s пред-снимање и пост-снимање
 • Дјуарп: Поддржете го dewarp за да ја направите сликата попрецизна и реалистична
 • Безбедносен режим: Треба лозинка за да влезете во поставување или репродукција во безбеден режим
 • Шифрирање на записот: Поддршка Рекорд енкрипција, шифрирана видео може да се репродуцира во специјален плеер
 • Пријавете се: Вклучување / исклучување на снимање, поставување на промена, стартување на рекорд, аларм итн

софтвер

 • играч: Софтверот со плеер, заедно со повеќе камери, исто така може да ја пушти шифрирана датотека
 • CMSV6: Се користи само за моделот 4G / 3G, подржува живо во живо / следење во живо / историска песна

Надградба

 • Одржување на фирмверот: Проверката на фирмверот може да се надгради преку USB

Работна состојба

 • Температура: -40–60 ℃
 • Влажност: 40% ~ 80%

други

 • Време: синхронизирајте со GPS, интернет, компјутер
 • Двоен бит поток: Два различни битови за снимање и пренос во живо преку 4G / 3G
 • стандардно: Може да се постави на стандардно поставување
 • Индикатор: Моќ, снимање, Snap, аудио снимање
 • Капацитет на батеријата: 1 парчиња Батерија што може да се замени, секоја од 2600mAh, држете го уредот NON-4G да работи околу 8 ч., Чувајте го уредот 4G да работи околу 4.6h.
 • Време на полнење: околу 4ч.
 • Резервна батерија: 60mA (Факултативно, држете го уредот да работи за време на прекинувачот на батеријата или батеријата).
 • Водоотпорен: IP68
 • големина: 88.3 59.8 * * 34.4mm
 • Тежина: за 165g

 

BWC011 Тело Поминато Камера Видео снимки

4554 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести