SPY227 - WIFI Bluetooth звучници скриена шпионска камера, 1080P HD ноќно гледање 170 ° под агол и поглед во реално време

Скриена шпионски фотоапарат 1080P WIFI Bluetooth звучници

Опис на производот

  • Далечински мониторинг: Кога ја поврзувате камерата преку вашиот рутер со помош на вашиот паметен телефон, таблет уред или iPad, можете далечински да го надгледувате вашиот дом или продавница од каде било, и може да работи без SD картичка. Таа може да ја следи вашата соба, магацин, продавница, па дури и вашата дадилка, за безбедноста на вашиот имот и семејство.
  • Ова е 1080P HD скриена камера за шпион, со Bluetooth безжичен звучник; звучникот и камерата можат истовремено да се користат. Широкоаголен објектив од 170 степен за снимање поширока перспектива.
  • Камерата поддржува мемориска картичка до 128 GB SD мемориска картичка (не е вклучена); исто така може да се намести за снимање на детекција на движење, снимање на 24-час и снимање на видео време. Исто така поддржува кружно снимање, така што кога SD картичката е полна, автоматски ќе ги пребрише старите видеа и не мора да се грижите за капацитетот на мемориската картичка; исто така можете да ја видите и преземете содржината на видеото на SD картичката преку APP.
  • Кога камерата ќе почувствува движење, таа ќе ве извести преку телефонскиот APP (телефонот ќе треба да ја вклучи функцијата за известување) и автоматски ќе фотографира и ќе ја зачува во фото албум во рамките на APP. Исто така можете да го поставите откривањето на движење за снимање на видео, кое автоматски ќе се снима на SD картичката. Страната на објективот доаѓа со инфрацрвени светла за ноќно гледање, за јасно снимање во текот на ноќта.

Топло совети:
1. Само поддржува 2.4 G мрежа, а не поддржува 5G мрежа.
2. Производот не носи батерија, ве молиме вклучете ја моќта што треба да ја користите.

Параметар

Bluetooth верзија: BT4.0
резолуција: 1080P
Пиксел: 500 мега CMOS
Број на рамка: 25fps
Агол на гледање: 170 степени
Компресиран формат: H.264
Опсег на поврзување на уредот: 5m
Безжичен приемник: 15-30m
Поддршка за Wifi режим: 802.11b / g / n / 2.4GHz
Температура на складирање: -20-80 степени Целзиусови степени
Работна температура: -10 до степен на 60 степени целзиусови
Операција Влажност: 15-85% RH
Софтвер за играчи: Медија плеер / VLC плеер
Компјутерски оперативен систем: Windows / Mac OS X
Оперативен систем за мобилен телефон: Андроид / iOS
Видео формат: AVI
Минимално осветлување: 1LUX
Циклус рекорд: 1-60 минути за секција
Поддржува Макс. Капацитет: 128GB (нема SD картичка)

 

1080P WIFI Bluetooth звучници Скриена шпион камера - 2

 

1080P WIFI Bluetooth звучници Скриена шпион камера - 3

 

1080P WIFI Bluetooth звучници Скриена шпион камера - 4

 

1080P WIFI Bluetooth звучници Скриена шпион камера - 5

 

1080P WIFI Bluetooth звучници Скриена шпион камера - 6

 

1080P WIFI Bluetooth звучници Скриена шпион камера - 7

 

1080P WIFI Bluetooth звучници Скриена шпион камера - 8

 

5688 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 268.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести