BWC009 - Камера за кацига со фарови на OMG (WIFI / 4G / LTE / GPS)

СПЕЦИФИКАЦИЈА

 Oператски систем

  Андроид 5.1 систем

Агол на леќата

 125 ° Голем широк агол

Решение / процесор

  МТК. Quad-core ARM @ Cortex -A53 MPCore 1.3GHz / 512KB унифициран L2 кеш меморија

WiFi

 Поддржете протокол 802.11b / g / n, 2.4GHZ

 Резолуција на фотоапаратот

 1080P @ 30fps / 720 @ 30fps (прилагодливо)

 Формат на кодирање на датотека

 Формат H.264 Mkv

 Видео сегментација

 5 минути

 Растојание на осветлување

 1 голема LED бела светлина (1W) може да го види лицето на 20 метри. 30 метри за да го видите телото.

 Интерфејс на уредот

 Интерфејс USB2.0 (вклучувајќи функции за пренос на податоци и полнење)

 Ласерско позиционирање

 Со ласерски зрак, може да помогне во позиционирање на снимање

 Батерија

 Одвојлива полимерна батерија, 3100mAh

Континуирано работно време  

 Видео ≥ 4 ​​часа, осветлување ≥ 5 часа

Складирање

 Вградена меморија - Поддршка до 128 GB (стандардно 32 GB)

Полнење

 Целосно полнење трае околу 4 часа

Работна влажност

 10% до 80%

Аларм за мала моќност и работа

 Напонот на батеријата започнува да се алармира на околу 3.6 V, а уредот може постојано да снима видео околу 30 минути пред автоматското исклучување.

 Корисниците можат да ги вклучат светлата одделно по автоматското исклучување (ако пешачат по ноќниот пат) Ефективно осветлување околу 15 минути

Ниво на заштита

 IP66

Работна температура

 - 30 ° C до 70 ° C

Големина (должина × ширина × дебелина)

 289 233 * * 150mm

Тежина

 620g

Оперативен систем за поддршка

 Winodws XP / Win7 / Win8

 

 

WIFI 4G LTE GPS 1080P HD каиш шлем камера - 2

 

 

4546 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести