SPY202 - OMG WiFi Spy скриена камера за полнач со 5-USB порта со детекција на движење, снимање јамка и полнење на телефон

Скриена Wi-Fi Spy Скриена камера за полначи со порт 5-USB, откривање движење, снимање на јамка, полнење преку телефон

  • 【Безжичен далечински преглед】 Мини невидлив објектив со агол од 90 степени е вграден во оваа Wi-Fi USB полнач Камера. Можете да го користите како станица за полнење на работната површина, исто така и како камера. Соодносот на резолуција од 1080P / 720P / 640P може рачно да се прилагоди според состојбата на вашата мрежа. Откако оваа безжична камера ќе се поврзе со вашиот wifi, можете лесно да го следите вашиот дом, магацин или продавница. Совршено одговара за домашна безбедност и за сè што ве интересира.
  • Ala Аларм за откривање на движење】 Систем за прилагодување на чувствителност на движење опремен со оваа камера за USB полнач. Откако ќе се активира откривање на движење, ќе го добиете известувањето на вашиот телефон. Исто така, снима фотографии и зачувува во APP на корисникот автоматски, нема да пропуштите ниту еден возбудлив момент. Растојанието за откривање на движење може да биде до 9.8 стапки.
  • 【Снимање на микро SD и снимање на јамка】 Камерата поддржува мемориска картичка до 64 GB (не е вклучена). Може да се постави за снимање за откривање на движење, за 24-часовно снимање и за снимање на видео-снимање со време-траење. Исто така, поддржува снимање на јамка. Кога SD-картичката е полна, таа автоматски ќе ја замени најстарата датотека со најновата. Уште повеќе што можете директно да ја видите снимката на APP што е зачувана на SD картичката, а не да ја вадите SD картичката.
  • 【Мулти-USB пристаништа】 5-USB приклучок има голема компатибилност што може да полни повеќе USB уреди истовремено за да ги исполни вашите барања за напојување со гаранција за безбедност. Кабелот за напојување од 4.7 стапки е доволно долг за да може полначот да достигне понатаму. Тоа не е само мини камера, туку и совршена станица за полнење.

Опис на производот

Технички параметри на камерата

Резолуција: 1080P / 720P / 640P
Видео формат: AVI
Стапка на рамка: 15fps
Визуелен агол: 90 степен
Температура на складирање: -20-80 степени Целзиусови степени
Работна температура: -10-60 степени Целзиусови степени
Операција Влажност: 15-85% RH
Фотографирање камера за снимање: Директни линии 3 метри
Компресиран формат: H.264
Тип на мемориска картичка: Микро SD карта
Максимален капацитет на мемориска картичка: 64GB
Софтвер за играчи: KM PLAYER / MX PLAYER / VLC
Компјутерски оперативен систем: Windows
Оперативен систем за мобилен телефон: IOS / Android
Колку камери може APP да се поврзе со: 8
Колку телефони можат да се поврзат камерата во исто време: 4

Технички параметар за USB полнач

DC напон за USB: 5V
DC струја за USB: 0.5A*1/1.0A*2/2.1A*2
Должина на кабелот: 4.7ft

 

WiFi шпион Скриена камера со полна камера 5-USB, откривање на движење, снимање на јамка, телефонско полнење - 2

 

WiFi шпион Скриена камера со полна камера 5-USB, откривање на движење, снимање на јамка, телефонско полнење - 3

 

WiFi шпион Скриена камера со полна камера 5-USB, откривање на движење, снимање на јамка, телефонско полнење - 4

 

WiFi шпион Скриена камера со полна камера 5-USB, откривање на движење, снимање на јамка, телефонско полнење - 5

 

WiFi шпион Скриена камера со полна камера 5-USB, откривање на движење, снимање на јамка, телефонско полнење - 6

 

5940 Вкупно прегледи 4 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 288.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести