SPY379 - OMG Дигитален часовник скриена шпионска камера

 

SPY379 Главен V3

ПРЕСТАВУВАЕ - Пренесувајте видео со 1080P HD од кој било паметен телефон или таблет преку бесплатна апликација.
ДЕТЕКЦИЈА НА ДВИЖЕЊЕ -Сензорите за детекција на движење активираат известувања за апликации во реално време, а снимањето на SD-картичка со движење испраќа известувања преку текст или е-пошта.
СКРИЕНА КАМЕРА -Скриена WiFi широкоаголна шпионска камера од 3.6 милиметри, која обезбедува објектив со визуелен агол од 136 степени, снимајќи тајни снимки што се вклопуваат со вашиот дом или работна средина.
СИСТЕМ НА ПЛААЕ - Микро USB конектор се испорачува и за полнење и синхронизација со паметни телефони.
ЧУВАЊЕ - Micro SD картичка, мемориска картичка.

За скриена шпионска камера OMG дигитален часовник:

Овој дигитален часовник ги има сите функции на обичен дигитален часовник, но со пресврт. Овој дигитален часовник има многу добро скриена шпионска камера вградена во часовникот, оваа шпионска камера со дигитален часовник може да работи и со жичен и безжичен пренос. Вградената шпионска камера има WiFi можности што ви овозможува далечински пренос на видео во живо на повеќето паметни уреди. За да пренесувате снимки на вашите паметни уреди, едноставно преземете ја бесплатната апликација и поврзете ја камерата со WiFi рутер и подготвени сте да емитувате видео снимки со целосна HD резолуција од 1080p на вашите паметни уреди. Оваа шпионска камера со дигитален часовник има сензор за движење што ќе испрати инстант известување до апликацијата кога ќе се открие движење во близина. Згора на тоа, оваа шпионска камера со дигитален часовник поддржува двонасочна комуникација бидејќи овој уред има вграден звучник и микрофон. Оваа шпионска камера со дигитален часовник поддржува SD картички со големина до 64 GB со снимање на јамка. Оваа скриена шпионска камера OMG дигитален часовник е совршен избор за вас ако барате шпионска камера која добро се камуфлира со околината на вашето работно место или вашиот дом.
SPY379-OMG-Digital-Clock-Hidden-Spy-Camera-Предности

SPY333-S68-Интернет-конекции-v2 (2)

 

SPY333-OMG-SPY-Hidden-Magnetic-Pinhole-Camera-Motion-Alarm

 

SPY379 Главен 2

 

SPY379 Главен 4

 

SPY379 Главен 5

 

SPY379 Главен 2

 

SPY379 Главен 3 V2

 

спецификации

Информации за чипсет Чипсет ИНГЕНИКС ТЕХНУМКС
процесорот  1.2GHz
RAM меморија Вградени 16bit@400Mhz DDRII; 512M
сензор на слика сензор  1/2.7 ″ CMOS сензор
резолуција 1920 × 1080 (2mp)
мин.илуминација 0 LUX
Леќа леќа 6 парчиња стаклена леќа
се фокусира фокус: 3.6мм, решетка: 2.0
ја видите 136 °
врска Интернет HTTP, FTP, TCP / IP, UDP, SMTP
DHCP, PPPoE, DDNS, UPnP
W-LAN бр
WiFi WIFI (IEEE 802.11b / g / n)
безжична брзина 150Mbps (Макс)
Wi-Fi врска WIFI конекција (паметна врска)
P2P врска поддршка на
софтвер видео компресија H.264, MJPEG
резолуција 1920×1080(1080P),640 x 480(VGA)
фреквенција 15fps
пренос на дво-поток
Медиуми поддршка на
откривање на движење поддршка на
Предупредување за е-пошта/FTP поддршка на
SD снимање поддршка на
SD управување поддршка на
Подигнување на FTP НЕ
UPnP поддршка на
Вграден DDNS поддршка на
надзор поддршка на
Складирање поддршка TF картичка, максимум 64 GB
Аудио 2-начин аудио поддршка на
вграден микрофон поддршка на
Надворешен микрофон бр
аудио компресија adpcm
вграден звучник поддршка на
Надворешен звучник бр
Часовник прикажување година, месец, ден, време, недела, опција 12/24
аларм поставување 3 аларм дневно поставување
функција за спиење *притиснете го копчето за спиење во режим на мирување, LED дисплеј е исклучен
* функција за будење со долго светло
* се буди кога глас> 60 db,
*во режим за заштеда на енергија може да се разбуди со глас, копче, аларм
копчето работи ВКЛУЧЕН/ИСКЛУЧЕН, спиење, поставување време, поставување аларм, копче за ревизија;
долго притискање на 3s за поставување време или поставување аларм, друго притискање на следниот дигитален, копче за ревизија нагоре за да ја прилагодите вредноста
функција за заштеда на енергија дневен нормален приказ (7 часот наутро 7 часот навечер), ноќе 50%
осветленост
батерија повторно менливи 2 парчиња 18650 Li-батерија, Micro USB напојување
спецификација адаптер за напојување DC5V / 1.0A
инсталирај-влажност 20% ~ 85% (Не кондензирање)
инсталација-температура -10 ° C ~ 60 ° C
складирање - влажност 0% -60% (Не кондензирање)
боја црно-бел
АПП поддршка мобилен, компјутер iPhone, андроид, Windows компјутер
Превземи www.cam158.com

 

 

388 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 278.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести