SPY376 - OMG WIFI Алармен часовник со скриена шпионска камера (НОВО, само за нарачка !!)

ПРЕСТАВУВАЕ -емитувајте целосна HD видео со 1080p со скриена широкоаголна леќа за да снимите тајни снимки од кој било паметен телефон или таблет преку бесплатна апликација.
ДЕТЕКЦИЈА НА ДВИЖЕЊЕ -сензорите за детекција на движење активираат известувања за апликации во реално време, а снимањето на SD-картичка со движење испраќа известувања преку текст или е-пошта.
СКРИЕНА КАМЕРА -скриен објектив за широкоаголна шпионска камера со WiFi, снимајќи тајни снимки што се вклопуваат со вашиот дом или работна средина.
ЧУВАЊЕ - Снимање на микро SD јамка пишува преку најстарите датотеки кога истекува просторот, ги зачувува сите датотеки со временски и датумски печати и единицата поддржува до 128 GB (не се вклучени, видете додатоци).
ЛЕСНО ПОСТАВУВАЕ - Инсталирајте ја апликацијата на вашиот телефон (iOS/Android). Поставувањето е лесно. Можете да гледате онлајн видео од каде било на вашиот паметен телефон со пристап до Интернет. Дури и ако нема пристап до Интернет, можете да вметнете микро SD картичка за снимање видеа.

Овој будилник за биро е целосно функционално, но со дополнителен пресврт, тој е и скриена шпионска камера внатре во него, една со WiFi можности што ви овозможува далечински пренос на видео во живо на повеќето паметни уреди. За да го направите ова, едноставно преземете ја бесплатната апликација на вашиот телефон и поврзете ја камерата со WiFi рутер и подготвени сте да емитувате видео снимки со целосна HD 1080p. Згора на тоа, има вградени сензори за движење кои ќе испраќаат инстант известувања до вашата апликација. Поддржува дури и SD картички со големина до 128 GB. Плус, кога ќе се активира снимање активирано со движење, ќе добивате е -пошта и текстови што ќе ве предупредат за активноста. Функцијата DVR, исто така, има функција за пребришување што автоматски ги препишува најстарите датотеки со нови кога SD -картичката е полна. Оваа скриена камера не изгледа ненамерно во ниту еден дом или канцеларија и може да го полни вашиот телефон кога сте дома или да сними несакана активност кога не сте.

SPY336 - OMG Spy Purifier - Зелена - Главни предности

SPY333-S68-Интернет-конекции-v2 (2)

 

SPY333-OMG-SPY-Hidden-Magnetic-Pinhole-Camera-Motion-Alarm

спецификации

Пиксел: 500 мега CMOS
Резолуција на изглед: Сооднос 1080P/720P/640P
Видео формат: avi
Број на рамка: 25
Визуелен агол: 90 степен
Детекција на движење: Снимање камера Директна линија 6 метри
Минимално осветлување: 1LUX
Компресиран формат:H.264
Опсег на снимање: 5M2
Температура на складирање: -20-80 степени Целзиусови степени
Работна температура: -10-60 степени Целзиусови степени
Операција Влажност: 15-85% RH
Максимален капацитет:  SD картичка до 128 GB (не вклучува)
Софтвер за играчи: VLCPlayer / SMPlayer
Компјутерски оперативен систем: Windows / Mac OS X
Оперативен систем за мобилен телефон: Андроид / iOS

 

339 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 278.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести