SPY370 - OMG 4G Wifi батерија мини скриена шпионска камера

SPY370 - OMG 4G WiFi батерија мини шпионска камера

Карактеристики

* HiSilicon Hi3518E чип, резолуција 1920 × 1080
* Ултра-мала потрошувачка на енергија камера со целосна HD батерија, струја на подготвеност 250uA
* Со оперативен систем LiteOS, брзо будење и брзо притискање на алармот
* Вграден звучник со висока верност и микрофон со висока резолуција, поддржуваат двонасочен гласовен домофон, со функција за откажување ехо
* Опремен со инфрацрвена светлина со голема моќност 850nm, ефективното растојание на ноќното гледање може да достигне 5 метри
* Вграден 2 мегапиксели, 3.6мм HD објектив, максимален агол на гледање од 110 степени
* Вградена во полимерна батерија со голем капацитет, се буди нормално 15 минути на ден и може да се користи 3-6 месеци
* Лесно може да се користи без мрежна околина, вграден 4G модул, одржувајте ја опремата на Интернет во секое време
* Доаѓа со слот за Micro SD картичка, поддржува мемориска картичка до 64 GB
* Поддржувајте ударна порака преку Интернет и порака за откривање PIR и управувајте со пораки со притискање
* Поддржете снимање облак, клик на облак за репродукција, споделување уред

Параметар:

Видео чип: Здраво3518EV300
Сензор: 1/3 ”Full HD CMOS
резолуција: 1920 × 1080 (2MP
Работен систем: Лајт ОС
Лен: 3.6mm
Инфрацрвена светлина: Инфрацрвена ЛЕР 850nm, ефективно растојание од 5 метри
Бела светлина: NA
Режим на боја на осветлување: 1Lux mode режим за ноќно гледање 0 Лукс
Сигнал на бучава сооднос: ≥ 52dB
Обработка на видео: Автоматско засилување, автоматска рамнотежа на белата боја, автоматско надоместување на задното осветлување, 3Д дигитално
Аудио влез: Вграден микрофон за намалување на бучавата од -38dB
Аудио излез: Вграден звучник со висока верност од 8 оми 2W
Вифи: NA
4G: LTE FDD/LTE TDD/WCDMA/TD-SCDMA
Други ПИР откриваат растојание: 0 - 10 м
Агол за откривање PIR: 120 °
Начин на чување: Micro SD картичка
Разбуди се ПИР: разбуди се, Далечинско будење од мобилен телефон
Време на подготвеност: 15S , 30S , 60S (опционално)
Методи на лупење: АП режим, скенирање QR -код
СД картичка: Макс 64GB
Соларен панел: NA
Капацитет на батеријата: Батерија на литиум полимер
Моќност: Вградено напојување со литиумска батерија (опционален надворешен адаптер за напојување)
Апликација: UBOX за Android и iOS
Работна температура: -10 ℃ ~ + 50
Работна влажност: ≤80% RH
големина: 47mm 48mm × × 100mm
Тежина: 180g

 

408 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести