SPY369 - Пренослива пренослива 4G HD PTZ камера за градилиште

SPY369 - Пренослива 4G HD PTZ камера за градилиште

Пренослива 4G HD PTZ камера е сеопфатна функција, лесна за носење производи за интеграција на безжична видео итна команда, интеграција со ултра висока опрема, вградена литиумска батерија со високи перформанси, опремена со акустооптички аларм со висок квалитет на звук, водоотпорни и отпорни на удари карактеристики, може да ги исполни посебните барања на привремена контрола на дистрибуција и брза инсталација. Извршување задача или работа може брзо при инсталирање на опрема привремено во позиција на потреба за мониторинг или адсорпција директно на возилото, опремата што е лесна за отстранување ќе се отстрани на крајот од задачата, биле надгледувани применливи во областа на спроведување на законот, истрага, безбедносна заштита, итна команда, итна поправка, управување со патроли и други индустриски апликации, како што се јавна безбедност, сообраќајна полиција, противпожарна заштита, автопати, урбан менаџмент, сообраќај, железница, судови, затвори, шумарство, електрична енергија, заштеда на вода , заштита на животната средина итн.

Производ Карактеристики

 • 1080 HD видео, ч. 264/ час 265 видео кодирање, двоен код -тек
 • Поддржете жица за патување, ограничете ја областа за да влезете во областа за предупредување, поместете ја функцијата за откривање
 • Може да се постави звучен и светлосен аларм, глас, звук на аларм
 • Поддржува 4G-мрежна комуникација со вградена WIFI
 • Поддржува функција за GPS позиција.
 • Поддржете локално складирање TF картичка, максимална поддршка 256G
 • Сеопфатна глава од 360 степени
 • Поддршка GB 28181 платформа
 • Интегриран дизајн, дното на конфигурацијата на висок вшмукување магнет, брза инсталација
 • Долги часови напојување со литиумска батерија, работно време> 8 часа
 • LCD дисплеј за прикажување на капацитетот на батеријата.
 • Вграден Bluetooth модул. Поддржува Bluetooth домофон.

спецификации

Видео

Видео компресиран формат: H.264 /H.265
Двоен пренос: поддршка
резолуција: 1080P / 720P / D1
Функција за преглед: Видео во живо, преглед на видео

Аудио

Интерком партнер: Факултативна

Складирање

Локална продавница: 1 TF картичка, макс. 256G

Безжична мрежа

4G / 3G: Вграден 4G-мрежен модул за комуникација, компатибилен надолу
WIFI: Вградениот WIFI модул поддржува 802.11b/g/n

Проширен интерфејс

Мрежен интерфејс RJ45, RS485, интерфејс за полнење

Камера

Тип сензор: 1 / 2.8 ″ Прогресивно скенирање CMOS
Мрежен протокол: IPv4, TCP/IP, UDP, HTTP, RTP/RTCP/RTSP, FTP, UPnP, DDNS, NTP, IGMP, ICMP
Сигнален систем: PAL / NTSC
Минимално осветлување: Боја: 0.05Lux @ (F1.6, AGC ON), Црно -бело: 0.01Lux @ (F1.6, AGC ON)
Дневен ноќен режим: ICR инфрацрвен тип на филтер
Резолуција на: 1920*1080 1280*720 D1
Балансот на белата боја: Автоматска 1 / автоматска 2 / внатрешна / надворешна / рачна / натриум светилка / флуоресцентна светилка
3D намалување на бучавата: поддршка
Оптички променливи времиња: 20X
Инфрацрвен: 60 метри

PTZ камера

Договор за ПТЗ: PELCO-D/P
Хоризонтален агол на ротација: 360 °
Вертикален агол на ротација: -15 ° 90 °
Претходно поставена точка: 256

Напојување

Батерија: 10000mah
Време на полнење: 4 часа
Работни часови: 8 часа

Звук и светлина

Боја на предупредувачко светло: Достапни се црвена, жолта, сина и зелена боја
Децибели: 120 дб (а)
Звук на аларм: Гласот може да се постави, со 9 стандардни опции
Тон / јачина на звук: Далечински управувач

големина: 

Димензија: 160 * 210mm

Тежина

Нето тежина: 3kg
Бруто тежина: 7.5kg

Список на додатоци

12.6v 3A полнач X1
Композитен воздушен вод X1

 

449 Вкупно прегледи 4 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести