SPY368 - OMG 4G батерија Wifi мини скриена шпионска камера

SPY368 - OMG 4G WiFi батерија мини шпионска камера

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Видео
Тип на сензор
Сензор CMOS 1 / 2.9 инчи (F23)
Пиксели
2.0мп 1080П
Мин. Лукс
0.1Lux
видео Кодирање
H.264, MJPEG
Тек на кодот
Двоен тек
Кодирање
Поддржете CBR / VBR
Леќа
Вид на објектив
Целосно стакло леќи
Леќа
Фокус: 2.9 мм, Апарттура: 2.4
Погледнете агол
138 °
Ноќенпоглед
Инфрацрвена светлина
4PC инфрацрвена светлина, бранова должина 940nm, опсег: 5m
Ден и ноќ
Автоматско вклучување
Фотосензитивни
Чувствителност 0.7Ω / лукс
Аудио
Аудио кодирање
ADPCM
Аудио на два начина
Не
Вграден микрофон
поддршка
Вграден звучник
Не
врска
Мрежен протокол
P2P, TCP/IP, DHCP, SMTP
Wичен приклучок
Не
4G мрежа
Азија: Поддршка на мобилен, Уником, Телеком
Америка: Бенд 2, Бенд 4, Бенд 13
Европа: Бенд 3
Безжична брзина
Зависи од брзината на SIM картичката
Безжична врска
4G конекција
врска
QR CODE За поврзување
Поврзување со топло место на АП
Не
P2P врска
поддршка
Аларм
детекција на движење
Поддршка, висока чувствителност / среден / низок три прилагодлив
Откривање звук
Поддршка, висока чувствителност / среден / низок три прилагодлив
Алармни пораки Притисни
Поддржете G-Mail, Yahoo, Sina, Sohu, 163, QQ Mail Alarm, Поддржете FTP прикачување алармна слика, Вклучете / Исклучете ја функцијата
Притисни за пораката за аларм
поддршка
Складирање
Складирање
Поддршка на 64G TF картичка
облак чување
Не (по избор)
Безбедност на системот
Управување со корисници
Администратори и посетители
Лична карта против кражба
Поддршка за додавање лиценца на лична карта, лична карта за нелегално пиратство е неважечка
Моќ
Снабдувач на електрична енергија
DC5V / 1A
Капацитет на батериите
1000mAh
Време на работа на батеријата
Часови 2-3
сертификација
UN38.3, MSDS, Извештај за тестирање на состојбата на карго воздух/поморски транспорт
Тежина и големина
Големина на производот (мм)
58 (L) x 33 (W) x 33 (H)
Димензија (mm)
450 455.5 * * 240mm
физички
Работно Влажност
20% 85% (без кондензација)
Работна температура
-10 ° C ~ 60 ° C
Влажност на чување
0% 90% (без кондензација)
АПП
Поддршка на мобилен телефон
IPhone и Android паметен телефон
Јазик на АПЛ
Кинески, италијански, германски, француски, холандски, португалски, јапонски, шпански, руски, англиски, виетнамски
сертификација
CE, FCC

 

355 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести