SPY331 - Wi-Fi камера OMG Power Bank

SPY331 - Wi-Fi камера за напојување банка

За уредот

Скриените камери најчесто се користат на места каде корисникот не сака никој да знае дека се гледа. Wi-Fi камерата за напојување, не само што е скриена камера во живо, туку и функционална моќна банка што може да ја носи и за полнење на мобилниот уред. Работи во куќата за домашна безбедност и дадилки, или канцеларија за сопственик на деловна активност да ја заштити приватноста, без привлечност со скриено куќиште; Сè што е контролирано од рака од далечина за да се провери видео во живо преку ден и ноќ, и алармот за откривање на движење притиска во реално време.

карактеристики:

  • Стилски камера за безбедност на банка
  • 1.0 Mega HD 1080P Висока дефиниција
  • Wi-Fi P2P видео стриминг во живо
  • Апликација оддалеку сликајќи видео и фотографија
  • Внатрешна 5000mA, 10 часовна батерија
  • 6M невидлив далечен ноќен вид

 


 

 

 

 

SPY331 - Главна камера за Wi-Fi за напојување во банка

 

 

 

 

 

 

 

спецификација

Сензор за леќи: 1.0 мега CMOS
Видео резолуција: 1280 * 720, 15fps
Видео формат: AVI
Компресиран формат: MJPEG
Видео со аудио: поддршка
Вграден микрофон: поддршка
SD картичка за поддршка: Макс 128 GB (не е вклучено)
Прикажи Ангел: 120 степен
Детекција на движење: Поддршка со притискање на msgs за слика и аларм

7362 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести