SPY330 - Безбедносна камера OMG мини часовник WiFi

SPY330 - Безбедносна камера за мини-часовник за WiFi

За уредот

Овој мал и моден дизајниран часовник развиен на крајот на 2018 година, доаѓа со едноставни информации за датумот, локалната температура и влажност, кои автоматски се синхронизираат од Интернет некогаш поврзано со Wi-Fi. Најважното за овој уред е тоа што е интегриран со моќната 1080p паметна невидлива Wi-Fi камера, која има 6 метри моќно ноќно гледање за видео во живо преку ден и ноќ. Исто така, поддржува функција за аларм за откривање на движење, каде што ќе ги притисне известувањата со една слика во реално време до паметниот телефон од далечина кога ќе се активира движењето. Тоа ќе биде идеален лојален чувар за безбедност на паметниот дом и за заштита на безбедноста и имотот.

КАРАКТЕРИСТИКА:

 • 1.0 мега пиксели CMOS камера
 • HD 1080P 10920 * 1080
 • WiFi во живо
 • P2P LAN приказ без WiFi
 • Апликат далечински зема видео и фотографии
 • Невидлив ноќен вид 6M
 • H.264 компресиран формат
 • Откривање на движење и пораки за аларм
 • Двонасочна подршка за микрофон
 • Сертификати: CE, RoHs

 

 

 

 

 

 

спецификација

 • Димензија: 10.9 cm * 3.9 cm * 4.6cm
 • Тежина: 300g
 • Ноќна визија 6M
 • Видео во живо преку WiFi
 • Преглед на P2P LAN во 50M без блок
 • Пораки за откривање движење и аларм за притискање
 • Двонасочна комуникација
 • Снимање на циклус
 • Поддршка за микрофон
 • Леќи 1.0 MegaPixel CMOS
 • Резолуција на видео (на АПП): 1920 * 1080p
 • Резолуција на видео (на компјутер): 1280 * 720p
 • Резолуција на фотографии: 1280 * 720p
 • Рамка: 25 FPS
 • Компримиран формат H.264
 • Агол на леќи: 120 студии
 • Поддршка за микро SD картичка 4 GB - 128 GB
 • Време на полнење:Часови 5-6
 • Траење на батеријата: Часови 3-4
 • Компјутерски оперативен систем: Windows
 • Мобилен телефон оперативен систем: Андроид / IOS
 • Веб прелистувач: IE7 и погоре, хром, firefox, safari.etc
 • CE ROHS одобрен
7296 Вкупно прегледи 6 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 278.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести