SPY318 - OMG надворешна безжична 3G 4G безбедност IP-камера со соларен погон за видео надзор

SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со SIM картичка Слот за картичка соларна енергија

Спецификација на производство:

 • Овој производ е надворешна камера за надзор без напојување, без жици, едноставна инсталација и готова инсталација.
 • Основна точка за продажба:
  • Нема врска за електрична енергија: напојувано од соларна и вградена батерија;
  • Нема жици: нема дупчење, нема оштетување на декорацијата;
  • Поддржете го целосниот опсег 4G, треба да ја изберете верзијата; 4, далечински управувач: каде било, во секое време;
  • HMD: откриено движење, снимање активирано;
  • Заштита на приватност: локално складирање, нема истекување;
  • Индукција светилка: откриени човечки, автоматско активирање на ламби;
  • Едноставна инсталација: DIY инсталација;
  • Аплицирајте сенерици: вила, порта, куќа, езерце, овоштарник, фарма, рудници, градилиште, сценско место, итн.

на производот: Соларна 4G камера
Боја: бело
Принцип на индукција: ХМД (микробранова детекција на човечко движење)
Главен чип: Hi3518EV200 ARM926 @ 540MHz, 32KB I-Cache, 32KB D-Cache
Тип сензор: PS5230 2.0MP 1 / 2.7 ″ CMOS
4G модул: Qualcomm MDM9x07
4G фреквенција: Поддржете го целосниот опсег 4G, треба да ја изберете верзијата
Мрежа: TCP / IP, HTTP, TCP, UDP, SMTP, DHCP, DNS, P2P
SIM картичка: Нано SIM
Ефективни пиксели: 2.0MP
Големина на слика : 1920 * 1080
Видео компресиран формат: H.264
Фокусна должина: 4mm(2.8mm/6mm/8mm/12mm optional )
Фотографски растојанија: 0-15m
Агол на стрелање: 70 º
Време на одговор: 0.6s
Капацитет на батеријата: 10400mAh
Напојување на сончевиот панел: 5.5W (5.5V / 1000mA)
Тековна максимална наплата: 1000mA
Ноќен режим: бели светла + инфрал
Сила на бело светло: 1.5W LED 0.75W * 2
Инфрацрвена моќност: 1W LED 0.5W * 2
Начин на чување: Поддржете TF картичка 4GB-64GB
Капацитет за складирање: 32G картичката може да се чува околу 60 дена (складирање на околу 6000 видеа, според секое снимање 30 секунди, стартување 100 пати на ден пресметка), ако нема простор, најраното видео ќе се замени со најновото.

Индукција опсег: 0-10m
агол на откривање: 110 º
Работна температура: -10 ℃ до 60 ℃
Работна влажност: Соларна 4G камера0% -90% RH
Напојување: соларна + батерија
Постојана потрошувачка на енергија: околу 0.05W
Потрошувачка на работна сила: дневно≤2W, ноќна верзија ≤2.75W
ИП рејтинг: IP67

SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера

SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера

SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера

SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера

SPY318 - Надворешна безжична 3G 4G безбедносна IP камера со СОС картичка со слот за картичка соларна компјутерска камера

9588 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 450.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести