EA021 - Безжичен аларм за подни аларми за дома [спречување на стари лица] - 550 американски долари

Безжичен подна аларм за стари лица (EA021)

Овој систем за следење на подот го алармира старателот кога пациентот ќе замине или се обиде да го напушти креветот или просторијата. Тој доаѓа со трајно гумено сензор за оружје кое има заоблени рабови и горе и долу отпорно на лизгање заедно со аларм за контакт со сензорот. Нашиот аларм за стари лица е многу лесно да се инсталира и може да се пренесе за да се задоволат скитниците.

Нема бучава во собата! Поставете го мониторот за тивок пад каде што ви треба

Елиминирање на бучавата во собата - Тивка превенција на падот.

OMG подлога за сензори за подот, алармира за вршителите на активности на жителите со активирање на монитор за пад кога чекорите на резидентот се наоѓаат на подот на сензорот за подот. Алармот ќе сигнализира со малку 1-1 / 2. притисок. Може да се користи во кревет или на влезови.

Пронаоѓаат излез матри се лесен за користење скитници систем кој вклучува безжични движење сензори кои испраќа сигнали до единица. За да се вработат, негувателот едноставно ја приклучува маската на подот за мерење на тежината на мониторот, која може да се постави на постелата на пациентот или на вратата на просторијата за згрижување што треба да се следи.

Веднаш штом пациентот ќе се повлече на мат-сензорот, го известува лицето за грижа преку безжичен пејџер. Ова е ефтин решение кое е совршено за приватни резиденции или за било каква мемориска нега или деменција. Некои од овие патосници се достапни за купување претходно програмирани на пејџер колку што е потребно. Повеќе соби и / или пациенти може тивко да се следат со еден или повеќе пејџери. Овој систем, исто така, може да работи со централни монитори, пејџери, мобилни телефони, салонски и итни светла за итни повици итн.

Патентирани безбедносни карактеристики

Ова е нашиот патентиран најсовремен пренос на технологија за заштита од пад со патентирани безбедносни карактеристики што им овозможуваат на старателот да знае дали сигналот е изгубен или безжичниот монитор за пад е надвор од опсегот. Исто така може да се монтира надвор од просторијата за пациенти за потивко решение!

Без жици помеѓу влошки и безжичен монитор за пад

Безжичен монитори за тивка заштита од пад и плочки за сензори помагаат да се намали заплетката и да се отпуштаат опасностите. Сензорот на сензорот не се става под жител. Кога жител станува и притисокот се отстранува од рампа, безжичниот сигнал се испраќа до алармот на мониторот во ходникот, алармирање на старателот.

EA021 безжичен монитор за паѓање постојано укажува дека се прима сигнал од подлогата на сензорите и системот е во добра работна состојба. Ако сигналот на подлогата на сензорот е скршен или е надвор од опсегот, следете ги алармите и означува дека сигналот е изгубен.

Работи со две компоненти на едно време

Користете мирен безжичен монитор за пад со сензор за мерење на креветот; сензор за инвалидски колички; притисок сензори подот МАТ; пад душеци или сензор за движење.
Мониторот може да работи со две компоненти одеднаш, ако сакате.

Постари превенција на падот - OMG безжични подни аларми

Карактеристики

 • КУИЕТЕР - Целосно прилагодлив волумен.
 • Нема жици помеѓу влошки и монитори - намалете ги опасностите и ги елиминира искршените или испреплетените жици.
 • Заборавено известување за патентиран подлога - негувател на сигнали ако врската помеѓу сензорската подлога и мониторот стане исклучена.
 • Опционално поставување: Чуварот со клуч може да го постави мониторот со патентиран, Caregiver Key ™ кој го следи Tamperproofs.
 • Без небезбеден прекинувач за исклучување: Негувателката не може да заборави да го вклучи мониторот повторно
 • Автоматско ресетирање кога притисокот повторно се примени на рампа.
 • Подигната визуелна светлост овозможувајќи лицето за нега да гледа аларм од далечина.
 • Батерии (3-AA не се вклучени) или опционален AC адаптер (AC-05).
 • Известување за слаба батерија.
 • Следете го известувањето за неупотребливо користење.
 • Способност за повикување на медицинска сестра - Приклучување во постоечки систем за повикување на сестри.
 • Повеќекратни алармни тонови.
 • Заштитна говорница.
 • Работи со подлоги за сензори за кревет или стол, безжични подни подлошки и Инфрацрвен сензор за движење.

Вака работат:

 • Пациентот се обидува да талка од кревет или соба
 • Алармот активира еднаш чекори на пациентот кон мат
 • Алармот продолжува да звучи сè додека старателот не го постави
 • Може да се постави на нечујност да звучи на оддалечена локација

Сместено на надворешен излез или на влезот во кујната, ова дуо аларм и мат ќе го предупредат старателот дека пациентот се обидува да добие пристап до област што е надвор од границите кога е придружена. Со безжичната технологија, ова му овозможува на старателот слобода да го прилагоди поставувањето на алармната единица, независно дали е поставена на блискиот ид, или скриена одблизу.

 

9435 Вкупно прегледи 5 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести