iCare 3.0 - Систем за намалување на човекот - Решение за безбедност на вработените осамени работници

iCare 3.0 - Систем за намалување на човекот - Решение за безбедност на вработените осамени работници

Лизгањето, тропањето и паѓањето се главните форми на несреќи на работното место што се случуваат во многу индустрии. Без разлика дали тоа ќе падне од височини или ќе се прегази преку жици, ваквите несреќи можат да предизвикаат сериозни повреди, а во екстремни случаи, дури и смртност за вработените. Да се ​​знае непосредно кога ќе се случи таков инцидент, ќе им се овозможи на работодавците брзо да се јават на лекарска помош и да спречат лоши ситуации. Ова е особено важно за ситуации кога вработените работат сами во изолирана околина, без вид. Theyе биде тешко да се повикуваат на внимание во случаи на потреба кога се повредени, и оттука, човечките аларми и уредите делуваат како популарно решение за вакви ситуации.

Уред за следење GPS на вработените во iCare 3.0 може да го следи статусот на вработениот во реално време. Кога има пад, iCare 3.0 може автоматски да активира предупредување до мобилниот телефон на друго лице, за да може веднаш да се обезбеди помош

Работникот може да оствари повици или да испраќа сигнали и известувања до супервизорот во случај на вонредна состојба.


Производот е најпознат во локалните вести

Работници во ризик

За вработените кои работат во најопасните сектори, како што се градежништвото, природните ресурси, здравството, извршувањето и транспортот, „Свесен 360“ им нуди целосни безбедносни решенија на вработените за да се обезбеди секој работник да добие помош или медицинска помош кога тоа е најпотребно. Без оглед дали станува збор за сателитски (GPS) уреди, апликации за паметни телефони или други гаџети што се носат, ние гарантираме дека вистинската технологија е распоредена за секоја единствена ситуација.

          Најдобро користено за:

- Осамени работници
- Вработените во опасни средини
- Далечни работници

Главни карактеристики

1. Мини големина, водоотпорен IPX7, гумен слој, се чувствува удобно.
2. Едноставно активирање на копчето за аларм на СОС.
3. Гласовно барање кога се активира алармот и функција на потсетување.
4. Двонасочен повик.
5. GPS следење на отворено и следење на затворен простор BLE / WIFI.
6. Приклучна станица овозможува побрзо полнење и лесен за употреба.
7. Падне аларм за работниците и вработените.
8. Аларм за гео безбедна зона, аларм за движење / без движење итн.
9. Вграден сензор за вибрации и движење.
10. Поврзување BLE 5.0.
11. Повторно поставете податоци за слепа област.
12. UBX GPS технологија.
13. Висока GPS точност и поддршка на AGPS.
14. IOS / Android APP + Услуга за следење на WEB.
15. FOTA (надградба на фирмверот преку воздух).
16. Мала и мала тежина, само 1.4 мл.

iCare 3.0 - Систем за намалување на човекот - Решение за безбедност на вработените во осамен работник - Карактеристики

Откривање пад и откривање на движење

Детекција точно паѓа со повеќе сензорни алгоритми

Следење на локација

iHelp 3.0 - приврзок за клучеви за следење на GPS OMG за стари лица со деменција - 4G

ОМГ-Решенија - Точно позиционирање

Слободно притискање за повик

Работникот е во состојба да комуницира со одговорните со едно притискање на копче за време на итен случај.

 

Димензии на производот

iCare 3.0 - приврзок за клучеви за следење на GPS OMG за стари лица со деменција - Големина и преглед

Практично да се стави / едноставно / практично (4 боја)

iCare 3.0 - Систем за намалување на човекот - Решение за безбедност на вработените за само еден работник - 4 бои

Веб и мобилни апликации за следење (историска рута / реално време)

Webе се обезбеди апликација за веб и паметен телефон со платформа за следење. Можете да ја проверите локацијата на уредот (историска рута / во реално време) со вашиот компјутер, таблет или паметен телефон.

додатоци

 

iCare 3.0 - Систем за намалување на човекот - Решение за безбедност на вработените за само еден работник - Како работи

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Општи спецификации        модел  GPS050D
 димензија  2.4 * 1.7 * 0.6 инчи / 61мм * 44мм * 16мм
 Тежина  1.4 OZ / 40g
 Резервна батерија  Полнење, 3.7 V, 850mAh
 Напон за полнење  5V DC
 Работна температура  -20 ° C до + 80 ° C за работа
-30 ° C до + 70 ° C за складирање
 Траење на батеријата  До 72 часа под нормална употреба
 Водоотпорен  IP67
 хардвер  Сензор  Сензор за движење и вибрации
 конектори  4 пински магнет за полнење
 Слот за SIM картичка  Na-no СИМ-картичка
 Флеш меморија  1MB
 Вграден микрофон и звучник
 WIFI  802.11 b / g / n, 2.4G
 Можно  BT5.0 LE
 GPS  GPS чипсет  Ubx M8130 (поддршка за AGPS)
 поддршка  GPS и Glonass
 Фреквенција на приемникот  1575.42MHz
 Студен почеток  приближно 26-ти
 Топол почеток  приближно 2-ти
 Топол почеток  приближно 1-ти
 антена  Вградена керамичка антена

СЕРТИФИКАЦИЈА

3g-gps-keychain-04

Систем iCare Man Down - Список на потрошувачи за безбедност на работниците

 

 

3434 Вкупно прегледи 4 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта