SPY164 - Bluetooth звучник за скриена камера OMG Wifi

Bluetooth звучник со скриена Wi-Fi камера со HD 1080P

 

  • Реална Bluetooth функцијата на звучниците: тоа е Bluetooth-звучник со вградена HD мини камера, никој нема да сфати дека ова е камера, можете да видите што точно се случило кога не сте биле во вашиот дом, канцеларија, бизнис или потреба од тајно безбедно место.
  • 1080P HD видео: Видео резолуцијата 1920 x 1080P, можете да видите што точно се случува преку видео. Вклучен со батерија на полнење од 2000 mAh.
  • Wifi Музика Камера за репродукција: P2P Поддршка за IP камера Поддршка за Wi-Fi поврзување, Поддршка за видео во реално време, снимање на видео, снимање фотографии, заштита на вашата пиратерија, Исто така го поддржува видео далечинскиот преглед во реално време од Smartphone APP (iOS или андроид) во било кое време насекаде.
  • Аларм за откривање на движење: Апликација за видео во реално време Далечинско следење за домашна безбедност, Запознајте се со секое движење во вашата куќа, Кога ќе ја поставите функцијата да се активира, ќе испрати предупредување за телефонот со фотографии од настанот на вашиот уред за поврзување ако се открие движење.
  • Јамка Видео рекордер: Снимањето на јамки автоматски ги пребришува најстарите датотеки ако меморијата се полни, едноставно ги синхронизира времето со компјутерот за да прикаже точна временска ознака во видеата и фотографиите, поддржува до 128GB (Не е вклучено) складирање, ќе ја пребрише почетната датотека кога просторот е полн.
 ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ПРЕД ВАШАТА НАБАВКА:
1. Камерата е Bluetooth   WiFi функциите се независни.
2. Ги поддржува 2.4G мрежите, не поддржува 5G мрежи.
3. За долгорочно користење, Ви препорачуваме да го задржите полнењето додека снимате.

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 2

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 3

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 4

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 5

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 6

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 7

Оваа камера е за вашето бебе, милениче, дадилка и вработените. Без разлика дали треба да го заштитите вашиот дом и најблиските, внимавајте на работите додека сте далеку. Можете да го користите вашиот телефон, таблет или компјутер за пристап до секое време и каде било

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 8

Безжична звучна камера

P2P Поддршка за IP камера Поддршка за Wi-Fi поврзување, Поддршка за видео во реално време, снимање на видео, снимање фотографии, заштита на вашата пиратерија, Исто така го поддржува видео далечинскиот преглед во реално време од Smartphone APP (iOS или андроид) во било кое време насекаде.

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 9

Ноќенпоглед

Ноќно гледање до 20ft во мракот, инфрацрвената ноќна визија е подобра кога уредот се полни. Вградените инфрацрвени светла нека камерата јасно ја види во тотална темнина, но овие специјални IR светла се сосема невидливи за човечкото око, никогаш не пропуштајте во ниеден момент.

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 10

Безжичен Bluetooth звучник

Поврзете го звучникот со телефон или компјутер преку Bluetooth. Можете да уживате во прекрасна музика.

 

HD звучник со 1080P безжичен Wifi со Bluetooth - 11

Снимање на јамки

Снимањето со јамка автоматски ги пребришува најстарите датотеки ако меморијата се полни. Никогаш нема да пропуштите нешто дури и ако меморијата се наполни.
Поддржува макс. 128GB micro SD картичка (SD картичката не е вклучена во кутијата), видео може да се репродуцира на мобилен апликативен и компјутерски софтвер.

SPY164 - Снимки за звучници со Bluetooth Bluetooth

5620 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 248.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести