SPY299 - Безбедна камера за Wi-Fi OMG Dummy рутер, HD 1080P

SPY299 - HD 1080P безбедна камера за безжичен рутер

 • Можности за далечинско гледање WiFi за пренос на снимки далеку од дома или од работа
 • Совршен уред за прикриено следење како функционален часовник
 • Примајте сигнали за притискање во реално време со функција за откривање движења
 • Капацитети за ноќно гледање со 6М јасност на видот
 • Може да се постави за снимање на microSD картичка (не е вклучена, видете додатоци)
 • Вклучува звучник за гласовно испраќање преку АПП
 • Камерата поддржува снимање на SD картичка до 128 GB со снимање на јамка
 • Видео датотеките може да се гледаат на мобилен телефон или да се преземаат на компјутер

Оваа шпионска камера функционира како дигитален часовник полн со Wi-Fi, ноќно гледање, HD 1080p и детекција на движење. Примајте сигнали за притискање во реално време до мобилен уред кога ќе се открие движење. Камерата поддржува SD картичка до 128 GB со снимање на јамка. Снимајте и зачувувајте снимка на microSD картичка, која мора да се купи одделно. Доаѓа со двонасочна функција за звучници за гласовно испраќање преку АПП. Ова ви овозможува да разговарате со лицето од другата страна. Капацитетите за ноќно гледање имаат јасност од 2М. Видео датотеките може да се гледаат во апликација на мобилен телефон или да се преземаат на компјутер. По преземањето апликација, можете од далечина да гледате видео во живо или да снимате видео и слики на вашиот мобилен уред.

Не поддржува 5G мрежи, сепак, сите рутери имаат пониски поставки за конекција (2G, 3G и 4G) кои одлично функционираат со оваа камера.

SPY299 - HD 1080P безбедна камера за безжичен рутер

 

спецификација:

 • димензија : 14.9cm * 15cm * 4.4cm
 • Тежина : 200g
 • Сензор за леќи: 1.0 мега CMOS
 • Резолуција на видео: 1280 * 720, Макс 15fps
 • Видео формат  : AVI
 • Компресиран формат: MJPEG
 • Видео со аудио: поддршка
 • Вграден микрофон: поддршка
 • Надворешно складирање: Макс 128GB
 • Прикажи Ангел: 120 степен
 • Откривање движење: Поддршка со притискање на пораки за слика и аларм

 

5812 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 278.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести