GPS059D - OMG Деца / Постари СОС -копче GPS Тракер

GPS059D - OMG Постари лица СОС копче ГПС Тракер - Главно

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=rGJiJivjMVo [/embedyt]

 

 

GPS059D - OMG Постари лица SOS копче GPS Tracker -SOS v2

 

 

 

 

 

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Означување на уредот:
Шарен HD екран од 1.3 '
Двонасочен HD повик за појасна комуникација
HD камера за појасно фотографирање
SOS копче за автоматско фотографирање и прикачување на апликацијата, што е полесно за заштита на вашето семејство
Подобро водоотпорен за повеќе сцени на апликација
Лесен и паметен за полесно носење

Главните функции:
4G LTE+3G WCDMA+2G GSM мрежи

GPS + LBS + WIFI следење начини
Здравствено управување со Потсетник за апчиња, броење чекори
Водоотпорен IP67
LCD HD екран од 1.3 '(240*240pdi)
Веб -платформа/ Телефонска апликација/ СМС -порака за проверка на позициите
Висок пиксел камера за фотографии
Зборувајќи часовник
Аларм со ниска батерија
Тон на ingвонење за да го пронајдете приврзокот

Комбинација на бендови со верзија А:
4G-FDD:   Band 1/2/3/5/7/8
4G-TDD:   Band 38/39/40/41
3G-WCDMA:Band 1/2/5/8
2G-GSM:   Band 2/3/5/8

Комбинација на бендови со верзија Б:
4G-FDD:    Band 1/2/3/4/5/7/8/12/20/28A
3G-WCDMA:Band 1/2/5/8
2G-GSM:    Band 2/3/5/8

GPS лоцирање време:30 секунди со ладно багажник (отворено небо)
29 секунди со топол багажник (отворено небо)
5 секунди со жешко подигање (отворено небо)

Прецизност на позиционирање на GPS:5-15m (отворено небо)
WIFI точност на позиционирање:15-100 метри (под опсег на WIFI)
Работна температура:-20 ~ + 70
Работна влажност:5% ~ 95% RH
Големина на домаќинот:59 (L) * 45.3 (W) * 16 (H) mm
Нето тежина на домаќинот: 41g
Батерија:600mAh

829 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести