GPS056D - Копче за паника OMG СОС итен GPS-тракер за стари лица со деменција

GPS056D - Копче за паника OMG СОС итен GPS тракер за стари лица со деменција - Главна страница

Карактеристики

4G Поврзување - Поддржувајте различни 4G опсези, ќе се врати на 3G/2G кога нема 4G покриеност.
Безжично полнење - QI -полнач обезбедува брзо полнење и лесен за употреба.
База за полнење (Инклузивно) - Вие едноставно го испуштате GPS056D на базата за полнење и тргнете се.
СОС аларм -Испраќа СОС-аларм во реално време со целосните детали за локацијата на уредот ако лице што е во опасност ќе го притисне копчето СОС/паника. ☆ Гласовни предупредувања Ве известуваме за времето и статусот на вашиот уред, пр .: вашиот аларм е активиран. Контакт број 1. Сега време 11:45 часот.
Двонасочно повикување -Користете двонасочно јавување за да ги повикате вашите сакани во секое време, тие можат да ви се јават дури и со притискање на копче.
Аларм за откривање пад - Бидете известени ако се случил потенцијален пад или судир. Брзите предупредувања ви овозможуваат да реагирате навремено.
Поставете Geofences & Alerts - Поставете повеќе Геогради и примајте сигнали додека уредот влегува или излегува од одредена област.
4 Лоцирање технологии - Следење во реално време, до 4 локација технологија: GPS, WIFI, Bluetooth и LBS.
А-GPS - Поддршка GPS со помош работи со помош на мрежа од сателити за брзо да ја идентификува вашата локација. Побрз од конвенционалниот ГПС, А-ГПС работи побрзо, што значи дека помошта ви доаѓа брзо. ☆ Водоотпорен Носете под туш- Паѓајте под туш- Побарајте итна помош.
Без откривање на движење и движење - Сензорот за движење користи повеќе технологии за откривање на движење или немање движење. Ако се активира сензор, алармот се испраќа до вашето лице за контакт или центар за мониторинг веднаш.
Поврзување Bluetooth 5.0 Поврзете се со базата за полнење за внатрешно лоцирање.

 

 

 

GPS056D - OMG копче за паника SOS итен ГПС -тракер за стари лица со деменција - ГПС -следење v2

 

 

 

 

GPS056D - OMG копче за паника SOS итен GPS -тракер за стари лица со деменција - аудио часовник

 

Како функционира детекторот за паѓање

Уредот за детекција на пад содржи 3D сензор за акцелерометар кој ги мери движењата во сите правци. Откако уредот ќе открие пад, испраќа текстуална порака до десет телефонски броеви со известување дека има итен случај и автоматски го бира првиот зачуван број. Ако овој повик не е одговорен, тој автоматски ќе го избере следниот број и така натаму. Ако никој не земе, детекторот го повторува процесот 5 минути подоцна додека не одговори некој или не се притисне копчето SOS. Откривањето на падот потоа може да се исклучи. Уредот открива пад врз основа на повеќе критериуми. Регистрира удар користејќи го аголот на натопи откако е во хоризонтална положба 10 секунди. Интегрираната детекција на пад има 9 различни нивоа на чувствителност што можете да ги изберете за да спречите лажни аларми.

спецификација

име на продукт
Медицински аларм
димензија
62mm * 47.5mm * 18mm
Тежина
54g
Траење на батеријата
До 120 часа
Водоотпорен
IPX7
SIM картичка
Нано СИМ-картичка
WIFI
802.11 b / g / n, 2.4G
Можно
BT5.0 LE
Сензор
сензор за движење и вибрации

 

1790 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести