GPS037D - ГПС-анти-изгубен приврзок приврзок за деца со аутизам / деца со аутизам / дете со посебни потреби

Главна функција:

1 Поддржете ја мрежата 4G / 3G / 2G: Посилен сигнал, поширок мрежен капак, побрза мрежна брзина.

2 Водоотпорен IP67: Уред за докажување на вода, може да се користи под вода.

3 Паметен фенер: Може да се исклучи или вклучи автоматски со амбиенталното светло.

4 Следење на GPS во реално време: Лоцирајте ги вашите најблиски во секое време и на кое било место, чувајте ги цело време.

5 GPS + WIFI + LBS Повеќе режими за позиционирање: уредот може автоматски да ја препознава мрежата за позиционирање и автоматски да го префрлува и режимот за позиционирање, во затворени простории користејќи режим за позиционирање LBS додека е надвор режим за позиционирање GPS. Точно следење во реално време и автоматско поставување податоци за позицијата на уредот

6 Историска патека за патека (рекорд за стапало): маршрутата за движење на корисникот на GPS во најновите 3 месеци ќе биде снимена за идно проверување, така што ќе можете да ги следите сите места каде што имало сопственикот на GPS, полесно да ги пронајдете изгубените.

7 Електронски аларм за ограда (гео-ограда): можете да поставите безбедна област (ГПС-корисник како центар) за да ги задржите (како на пример вашите деца, старешини, инвалиди) во околината, кога држачот на GPS излегува од безбедното подрачје, уредот автоматски ќе крене аларм во вашата апликација за телефон.

8 Аларм за ниска батерија: кога GPS-патеката ќе истече на енергија од батеријата, ќе се испрати аларм со ниска батерија до бројот на апликацијата и мониторот.

9 Далечинско слушање: со оваа одлика, можете тајно да го слушате уредот без да ве слушнат.

10. Функција за повик: Можете да го користите овој уред за да ги пратите и заштитите вашите миленици и да го повикате од далечина преку функцијата за повикување.

 

 

 

 

спецификација

1. структура
Боја Црно, Златно, Бело
Копчето Едно копче (копче за напојување)
GPS антена Вградена високо чувствителна керамичка антена
GSM антена FPC
Батерија 500 mAh
Слот за SIM картичка Еден слот
2. Хардвер
мрежа Верзија А:

FDD-Band 1/2/3/5/7/8 TDD-Band 38/39/40/41

WCDMA-Band 1/2/5/8,GSM-Band 2/3/5/8

Верзија Б:

FDD-Band 1/2/3/4/5/7/8/12/20/28A

WCDMA-Band 1/2/5/8, GSM-Band 2/3/5/8

GPRS Class12
GPS сигналите L1,1575.42MHz C / A код
GPS канали 20 канали
GPS точност за позиционирање 5 ~ 15m
Локација на базната станица на точноста 100-1000M
Минимална струја на чекање
Просечна состојба на подготвеност
Просечна работна струја
температура -20 ~ 70 ℃
Влажност 5% до 95% нема кондензација
сертификација CE, ROHS, FCC и др.
GPS антена Вградена високо чувствителна FPC антена
GSM антена Вградена четири фреквентна PIFA антена
МИЦ Поддржани
Поддржан оперативен систем Андроид 2.3 и погоре, iOS 5.0 и погоре
8230 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести