GPS013D - OMG скриено шпионско возило / магнетски GPS-тракер за автомобили

GPS013D - OMG скриен шпионски автомобил магнетски GPS-тракер за возила

OMGGPS013D Spy Hidden Car GPS Tracker кој работи врз основа на постојната GSM мрежа и GPS сателити, може да лоцира и следи какви било цели од далечина преку СМС, мобилна АПП и софтвер за следење на веб! Ја усвојува најнапредната технологија на GPS, Google Map, Wi-Fi и LBS двојно позиционирање. Покрај тоа, со вграден моќен магнет, тој може да се инсталира многу лесно и цврсто на автомобил, камион и која било цел со метален интерфејс. Уште повеќе, поддржува 3G GSM 850/900/1800 / 1900Mhz, може да работи совршено низ целиот свет!

Функција на ГПС автомобил тракерот

 1. Поддршка Сингапур 3G и 4G SIM картичка
 2. Следење во реално време со апликација (IOS и Android), смс и веб-платформа
 3. Далечинско следење (шпион - вграден микрофон, дозволете разговор во заднина)
 4. Долг режим на подготвеност на батеријата 2-3 недели
 5. Одговори смс со врска на Google врска со мобилен телефон
 6. Гео-ограда, над аларм за брзина, вибрационен аларм
 7. Режим за зачувување на енергија за спиење (3 видови на работен режим)
 8. Вградените 5 моќни магнети
 9. WIFI локација (опција)
 10. Отстрани аларм (Со уредот се отстранува од автомобилот, сигналот ќе се испрати)
 11. Песна Приватни автомобили / изнајмување возила / опрема надвор и сл

 

ehicle / Автомобил Магнетни 3G GPS Tracker [OMGGPS13D]

 


 

Главни функции на производот: 

GPS + LBS Начини за двојно позиционирање: Ако сигналот GPS е добар, уредот ќе се лоцира преку GPS сателит, ако не, уредот ќе се лоцира преку LBS! Под режим за лоцирање на GPS, точноста е 5-10 метри, под режимот за лоцирање LBS, точноста е 100-2000 метри.
Следење на реално време: Canе можете во реално време да го следите уредот на мапите на Google преку мобилен телефон, таблет и компјутер, а интервалот за минимум преснимување на податоците е 10 секунди.
Репродукција на рутата на историјата: АПП и веб-серверот можат да ги снимаат податоците за испраќање на уредот до 6 месеци, ќе можете да ја репродуцирате патеката за историја во секое време.
Долго време на подготвеност: Има вградена 3.7V 20000 mAh / 10000mAh Li-Ion батерија, времето на чекање е до 240 / 120 дена и работното време е до 20-30 дена;
Моќен магнетски: Има вграден моќен магнет, може лесно да се инсталира.
Водоотпорен IP67: Водоотпорното ниво на овој уред е IP65, може да одолее на водата од прскање, но не може да се стави под вода.
Далечински говорен монитор: Прво испратете „Монитор + лозинка“ на уредот, потоа уредот ќе се претвори во Режим на монитор, сега ако остварите повик на СИМ-бројот во уредот, тој автоматски ќе го подигне вашиот повик и ќе можете да го следите гласот околу уредот!
Преголем аларм: Овој аларм работи само под континуиран режим за позиционирање. Кога брзината на единицата е поголема од брзината што сте ја поставиле, таа ќе испрати порака „аларм за брзина!“ До бројот на администраторот на секои 5 минути.
Аларм за шок: Откако сте ја завршиле поставката за тревога за тресење, ве молиме одржувајте го тракерот неподвижен за 5 минути, тогаш оваа функција ќе започне да работи. Willе испрати СМС „аларм на сензорот“ на административниот број кога единицата ќе се шокира.
Аларм за движење: Кога единиците остануваат неподвижни на место за 10 минути, корисникот може да го постави алармот за движење со оваа команда „се движи + пасор“, тогаш во случај уредот да се пресели 500m, тој ќе испрати аларм СМС „Премести аларм + ширина и должина“ до овластениот број.
Гео-ограда: постави геофенс за тракерот да ги ограничи своите движења во една област. Единицата ќе испрати информации за аларм до АПП и веб-сервер кога ќе излезе или ќе се појави во оваа област.
Спуштен аларм: има сензор за спречување на отстранување на задната страна на уредот. Ако овој покриен сензор за индукција не е покриен повторно, уредот ќе испрати „Губење на аларми!“ На бројот на администраторот и СОС-бројот со СМС-порака.
Поддршка за компјутерска платформа за следење и апликација за следење паметни телефони.

 

Уред за следење GPS автомобили - карактеристики и функции 02

 

GPS013D - Скриен шпионски OMG магнетски GPS-тракер за автомобили - Модел и големина

спецификации:

Димензија:  120mm x 65mm x 50mm
Тежина: 365g
Мрежа:  GSM / GPRS
Бенд: 850 / 900 / 1800 / 1900Mhz
GPS чип: UBLOX
GPS чувствителност: -159dBm
Точност на GPS: 5m
Време е прво да го исправиме
Ладен статус 35-80s
Топол статус 35s
Топол статус 1
Полнач на ѕид:  110-220V влез 5V излез
Батерија: Полнење заменливи 3.7V 10000m Ah литиум-јонска батерија
Чекање: 2 до 3 недели
Температура на чување -40 ° C до + 85 ° C
Операција темп -20 ° C до + 55 ° C
Влажност 5% –95% некондензација

Магнетни GPS трагач за автомобили за возила [OMGGPS13D]

Магнетни GPS трагач за автомобили за возила [OMGGPS13D]

 
Магнетни GPS трагач за автомобили за возила [OMGGPS13D]
Магнетни GPS трагач за автомобили за возила [OMGGPS13D]
OMGGPS13D - Магнетен GPS-тракер за автомобили - Слика од екранот за мобилна апликација
Магнетска GPS трагач за автомобили за возила [OMGGPS13D] - Слики од екранот со мобилна апликација

 

OMGGPS13D - Магнетен GPS-тракер за автомобили - веб-базен портал (кликнете на сликата за да видите на целиот екран)

GPS013D - ГПС - Търсач за автомобили - Webbase портал 700x

OMGGPS13D - демонско демонстрација на магнетни GPS автомобили

 

 

7583 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести