iHelp 1.0 - OMG GPS Следење приврзок со клучеви, водоотпорен, неподвижен и откривање на пад (постари лица со деменција) [OMGGPS10D]

3G Key Chain GPS Tracker и падот детектор за стари лица

3G GPS Keychain Сина боја

Зошто нас? Бесплатен пристап до апликацијата за следење - Android, IOS & веб-портал портал (бесплатен) животна претплата за домашен корисник - нема месечна / годишна такса). 

iHelp Adult GPS Tracker Device може реално да го следи статусот на постарите, кога има пад, iHelp може автоматски да активира СМС и повик до членовите на семејството 5, така што помошта може да се обезбеди веднаш.

на iHelp Adult GPS Tracker Device им помага на семејствата и на постарите лица кои страдаат од проблеми поврзани со меморијата. Ако имате родител или член на семејството кој покажува конзистентен образец на заборавното однесување или може да се бори да живее независен живот, iHelp Adult GPS Tracker Device ќе го направи животот полесен и помалку стресен. iHelp е исклучително важна затоа што ќе ве предупреди или ќе забележи дали постар човек е:

* Скитници или изгубени на позната или непозната локација.
* Безбедно во внатрешноста или околу нивниот дом.
* GPS системи за следење може да обезбедат сигурност, безбедност и сигурност што може да го отежнат патот на губење на меморијата малку полесно и помалку стресно за сите кои се вклучени.

Доколку постарите лица не се чувствуваат добро, тој / таа може да притисне копчето за повик три секунди за да оствари повик до поврзаниот телефон. iHelp Возрасен GPS Tracker Device пренесува SMS по GSM безжична мрежа. iHelp е мала, елегантна и пренослива. Тоа е интимен партнер за стари лица.

Channel8-Pieter-Tjia

Channel8-OMGGPS010D

 

iHelp - Уред за следење GPS за возрасни

3g-keychain-GPS-tracker

Откривање на есен

Детекција точно паѓа со повеќе сензорни алгоритми

падне

Следење на локација

ОМГ-Решенија - Точно позиционирање

Слободно притискање за повик

Старецот може да комуницира со членот на семејството за време на итен случај со притискање на едно копче.

Комуницирајте

Практично да се носат / донесуваат заедно, едноставно и практично

 

GPS Следење и откривање на паѓање на 3G синџири со клучеви (стари лица)

3G синџир на клучеви за следење на GPS и откривање на есен3G синџир на клучеви за следење на GPS и откривање на есен

 

 Мобилни апликации за мониторинг

Едноставни апликации, функции за напојување

3G GPS Привезок 08 3G GPS Привезок 09

3 различна боја

Карактеристики

1. Најмал најмалиот 3G (WCDMA) личен GPS лидер.
2. А докинг станица обезбедува алтернативен метод за полнење и да го направи многу побрзо и лесен за употреба.
3. Следење во реално време со GPS сателит.
4. Следење од страна на RF (не е достапно сега)
5. AGPS, TTFF во 30 секунди (10 секунди за вклучен GPRS).
6. Паѓа аларм за деца и постари пациенти.
7. Вграден сензор за вибрации.
8. Со батерија на полнење 900 mah Lithium.
9. Вграден 3D G-сензор за движење, шок аларм и управување со енергија.
10. Гласовно набљудување.
11. Двонасочна гласовна комуникација.
12. Пријавување на податоци: локации на 60000.
13. GPRS слепа област податоци повторно да испратите функција
14. Проверка на фирмверот преку воздух.
15. Откажи ја врската на картата на моменталната позиција.
16. СОС копче за итни случаи.
17. Гео-зонски аларм, Надминување на брзината.
18. Аларм за движење.
19. U-blox GPS технологија.

3g-GPS-keychain-сина-димензија

Спецификација за WCDMA

WCDMA модул: Telit UL865 (900 / 2100MHZ и 850 / 1900mhz), 3G (WCDMA)

Поддржани групи

EUx варијанти:
2 Бендови GSM / GPRS / EDGE 900 / 1800 MHZ (2G)
2 опсези UMTS / HSPA 900 / 2100 MHz (3G)

* Северна Америка варијанти:
2 Бендови GSM / GPRS / EDGE 850 / 1900 MHz (2G)
2 опсези UMTS / HSPA 850 / 1900 MHz (3G)

* Порака: вградени TCP / IP преку GPRS класа 10, SMS пораки, глас
* Антена: Вградена FPC антена

Спецификација за GPS
* GPS чипсет: uBlox 0702 (поддршка на AGPS)
Канали: 50
* Фреквенција на приемникот: 1575.42 MHz
* Студено стартување: приближно 32S, типичен TTFF (95%)
* Топло почеток: приближно 32S, типичен TTFF (95%)
* Топло почеток: приближно: 1S, типичен TTFF (95%)
* Антена: вградена керамичка антена

Хардвер Спецификација

 • Напон на полнење: DC5V
 • Резервна батерија: полнење, 3.7V, 900mAh (Li-Poly)
 • Конектори: Микро USB конектори
 • SIM картичка: микро SIM картичка
 • Акцелеметар: Вграден 3G сензор за движење
 • Флеш меморија: Вграден во 8MB меморија
 • Нормална потрошувачка на струја: 40 ~ 60mAh
 • Потрошувачка на струја за спиење: 5 ~ 10mAh (GPS исклучено)

животната средина

 • Работна температура: -20 ° C до + 80 ° C
 • Температура на складирање: -40 ° C до + 85 ° C
 • Влажност: 5% -95% без кондензација
 • Основни димензии: 61mm X 44mm X 16mm
 • Тежина (НЕТ): 35g

3g-gps-keychain-10
 

 

 

Сертификат

3G GPS Keychain - сертификат

3G GPS приврзок за клучеви - сертификат

Цена: S $ 298

Цена вклучува

* 6 месеци гаранција

* БЕСПЛАТНА докинг станица + јаже

* БЕСПЛАТНО Обука (само колекција)

* БЕСПЛАТНО Уред за поставување (само колекција)

сега

51373 Вкупно прегледи 77 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контактирајте нѐ

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести