Како да ги пратите вашите неверни маж / сопруга со мамење со GPS

 • 0

Како да ги пратите вашите неверни маж / сопруга со мамење со GPS

Како да ги пратите вашите неверни мажи во измама

Дали сопругата ве изневерува? Дали чувствувате дека ви требаат докази? Дали треба да поставите трагач за да ги исчистите вашите сомнежи? Па, не е воопшто лошо ако се чувствувате малку несигурни во врска со сопругата, тие би можеле да ви дадат една или повеќе причини да ве натераат да чувствувате дека би можеле да изневеруваат или да видат друга личност. Ако се сомневате дека е сопружник за неверство и треба да ги потврдите вашите сомнежи, користењето GPS-tracker треба да биде последната опција. Постојат голем број на етички прашања што треба да се забележат заедно и опасностите од фаќање и проблемите што можат да се појават.

Ако над сите етички прашања и правни проблеми што можат да се појават, сепак сте задоволни со тоа што напредувате. Избор на најдобар GPS уред за вас; можете да купите уред за гелокација, ДВД-логер, трагач за мобилни телефони или дури и палка за песна. Уредите за следење сега доаѓаат во различни форми и големини што можат да се движат од приемниците што се со големина на џеб, до оние што се доволно мали за да бидат прикачени на мобилен телефон или рачен часовник. Повеќето GPS честопати ставаат во возило за да ја следат неговата локација и локацијата се одвива од време на време. Повеќето GPS систем за следење овозможува следење во реално време обично од оддалечени локации, тие често се ажурираат на секои 2 до 5 секунди на мобилниот телефон / компјутер што се користи за следење на логови. Покрај мониторингот во реално време, има зачувани трупци за да се наведат историските патувања и најпосетуваните локации. Уредите за следење на GPS обично се многу ефтини и достапни и многу лесни за инсталирање и употреба. Одржувањето е исто така многу лесно.

Многу луѓе сè уште веруваат дека е потребно да се користат приватни истражители за проследување на сопружник во измама, ова е 21st век и технологија е во изобилство. Вие не треба да ангажирате иследник вреден илјадници долари само за да извршите ваква задача како оваа, само земете tracker што користи воени сателити за да пронајдете локација. На овој начин заштедувате трошоци и сте целосно одговорни за вашата истрага.

Типови GPS

Видови на GPS се:

 1. Дневникот за GPS
 2. GPS во реално време

Глобален систем за логирање на системски позиции (GPS)

ДВД-логдерот е историски тип на ГПС, тој главно само логира информации за цели и продавници во одредена локација за складирање. Од тука може да се видат и информации како што се записи за локации, посетено време, поминато со брзина и конечно поминато време на оваа локација. Ако сте тип кој би сакал да знае каде вашиот партнер го поминува поголемиот дел од своето време, овој уред дефинитивно ќе биде задолжителен за вас. Исто така, тоа е многу корисна алатка за да потврдите дека вашиот сопружник е искрен во врска со нивното живеење кога ќе бидат прашани. Кога брачниот другар се сомневате дека е неверник е на одредена локација како мотел, ресторан, вечера или можеби во туѓа куќа. Дефинитивно ќе можете да кажете, бидејќи нивната локација што е гео-означена од тракерот ќе биде прикажана на вашиот уред за складирање. Уредот обично е многу мал во големина и сеуште ја прави својата работа добро.

Можете лесно да го поставите тракерот во или на возилото на вашата сопруга, ова може да зависи од видот на тракерите. Кога сте подготвени да ги преземете информациите за вашата евиденција, можете едноставно да ги извадите од возилото, да ги поврзете со USB-портата на вашите компјутери и да ги преземете информациите. Штом ова е направено, можете да ги прегледувате дневниците на сателит или на преглед на мапа со кој е подобар, може дури и во формат на текст. Откако ќе ги добиете овие информации, можете да ги запалите на флеш-уред или диск и да ги презентирате неговите информации доцна.

GPS во реално време

GPS во реално време е многу интересна страна за сето тоа, со оваа специфична технологија. Може да се следи во движење, обично е поскапо и бара многу одржување и стручност, но таа ја заврши работата подобро. Тој користи веб-базиран софтвер кој е поврзан со GPS технологијата, со ова што се ажурирате врз основа на целокупното движење, пристапот е преку Интернет на мобилен телефон или компјутер. Во реално време ви овозможува да ја видите целта каде и да се наоѓаат во моментот. На пример, кога тракерот е вклучен и вие мониторирате во моментот, можете да се јавите кај сопругата да ја потврди нивната локација. Ова може да се искористи за да се расчистат вашите сомнежи, тие би можеле да лажат; ова дополнително ќе го потврди вашето сомневање или тие би можеле да бидат искрени и да ја потврдат нивната локација, ова обично го намалува сомнежот и го зголемува нивото на доверба. Бидејќи тоа би можело да биде потврда за која се грижите без причина, вашиот сопружник не поминува време со друг маж како што би помислиле.

Може да се најавите кога вашиот сопружник ќе ви каже дека би работеле доцна вечерва, ова ќе ви овозможи да знаете каде би биле можеби тие би биле на работа како што рекоа или на друга странска локација. Ова би можело да биде навистина корисно кога сакате да ги фатите црвени раце или на дело.

За GPS реално време достапно во модерно време, треба да бидете свесни за фактот дека тие обично доаѓаат со месечна претплата. Некои, исто така, одземаат одреден надоместок за одржување, овој вкупен надомест може да се движи од $ 20 до $ 70 месечно. Некои единици можат да ви ја испратат насоката на локацијата преку текстуална порака, но во модерно време, ова е непотребно бидејќи повеќето паметни телефони можат само директно да пристапат на картата и да ви ги дадат потребните информации.

Стратешки области за поставување на GPS трагачи во возило

Од суштинско значење е да се постави GPS единица во област каде што ќе може да комуницира со сателитот, соодветното поставување е многу круцијално и важно. Подолу е листа на области за кои trackers можат да бидат сместени во возило:

 • Внатре во пластичен браник
 • Под скара
 • Под штит за бубачки
 • Внатре во звучникот
 • Врвот на покривот
 • Јазот помеѓу прозорецот и аспираторот
 • Внатре во звучникот
 • Под задното цртичко / трето светло на сопирачката
 • Внатре во задниот пластичен браник
 • Внатре во кутија за ракавици
 • Под задното или предното седиште

сега

13118 Вкупно прегледи 7 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Контактирајте нѐ

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести