Како да пронајдете GPS Tracker во вашиот автомобил во 5 чекори

  • 0

Како да пронајдете GPS Tracker во вашиот автомобил во 5 чекори

Како да најдете GPS Tracker во вашиот автомобил во 5 чекори

Видовме во филмови како bondејмс врска, невозможни мисии и домови од широк блок, некој се обидува да го бубачки автомобилот со ставање GPS-tracker во автомобилот за да има втора до втора информација за таргетираната личност. Скриените следачи за возила се мали уреди кои се потпираат на глобалниот СИСТЕМ за позиционирање (GPS) и мобилните мрежи за да ги одржуваат табовите на локацијата за положба на автомобил или камион во реално време. Додека не се сите тракери за GPS автомобили, дизајнирани да бидат скриени, повеќето се доволно мали што можат лесно да одат незабележано на необучено и несомнено око. Многу од овие уреди дури може да се користат за да внимаваат на движењата каде и кога лицето може да излегува надвор од својата куќа или каде може да се упати. Сега можеби размислувате за себе, како ќе знаете дека некој го качил вашето возило? Еве пет чекори што можете да ги направите за да пронајдете GPS tracker во вашиот автомобил.

Чекор 1: Пребарување на надворешноста на автомобилот

Најдобар начин да пронајдете GPS tracker во вашиот автомобил е да започнете да гледате во надворешноста на автомобилот, како што се подвозјето, тркалата, во внатрешноста на браникот и да го прегледате покривот. Причината зошто прво изгледа надворешноста е затоа што некој можеби го сместил надвор од автомобил кога сте го паркирале автомобилот некаде. И претежно овие GPS-trackers имаат магнет за да можат лесно да се постават под карпа, внатре браник или дури и на покривот.

Чекор 2: Пребарај за внатрешни работи на автомобилот

Постојат шанси некој близок до вас да сака да ве шпионира и да ги следи вашите дневни активности за да може тој / таа да постави GPS-tracker и во тој автомобил. Затоа, вториот чекор да се погледне внатре во автомобилот внимателно на места како внатре под дигалки, табла, заден дел од автомобилот, под седиштата и теписите. Може да ја проверите и портата со податоци, како и местата како USB порти и работи. Ако веќе имате вбризгување USB, дури и ако е ваш сопствен, извадете го. Ако имате преклопен аудио систем во вашиот автомобил или автоматски, само отворете го преку опцијата и обидете се да проверите дали има некој чуден уред прикачен на него однатре. Знајте дека ако тракерот е инсталиран на ентериер, тогаш ќе биде тешко да се забележи, проверете дали сте изгледаат силно и проверете дали има жици што излегуваат од таблата или палубата на вашиот автомобил што не биле изложени порано.

Чекор 3: Побарајте нечија помош

Ако не сте во можност да следите GPS Tracker внатре и надвор од автомобилот, така е време да побарате помош од некого. Сите ние имаме пријател кој себеси се смета за детектив, одземе помош од нив за да го следиме GPS-tracker. Можете исто така да побарате помош од вашата локална механика бидејќи кој друг може да знае подобро за автомобилите отколку механичарите. И на крај, можете да ангажирате професионалец за оваа работа што сигурно ќе ви помогне.

Чекор 4: Користење (SPY993) GPS / SPY фото апарат RF детектор за двоен сигнал:

Оваа строга препорачана ставка за купување ако сте очигледни дека некој можеби има засадено уред за следење во вашиот автомобил или можеби искористил некој вид на камера за да сними сè што ќе кажувате додека возите наоколу, SPY933 е компактен GPS, како и SPY-камера што работи ефикасно како професионалец, може да се искористи за да го откриете секој инч од ентериерот и надворешноста на вашиот автомобил, исто така, само во рамките на едно скенирање! Овој детектор доаѓа заедно со вградената батерија 1500 MAH што ја одржува истата и гарантира сигурност на ниво за вас и за вашиот автомобил и двајцата без да ве натера да страдате од поттикнувања за цело време. Може да открие каква било сомнителна фреквенција во рамките на 1MHZ-8000MHZ, што го прави еден од најсигурните производи таму, што може да се добие за да може неговиот ум да разјасни за какви било сомнежи за тракер во неговиот автомобил. Не само тоа, туку овој детектор е исто така безжичен што му дава предност да не се впушта во рацете или да се плеткаш многу додека го скенирате возењето. Поради својата компактна големина, можете дури и да го чувате насекаде во вашиот автомобил за да го користите секогаш кога ви треба. На кратко, ова е комплетен пакет за заштита на ваша рака!

Чекор 5: Повикајте ги полицијата и идните мерки:

Најверојатно, ако ги следите горенаведените чекори, ќе најдете GPS-tracker ако некој се сменил во вашиот автомобил. Прво, не допирајте го ГПС-тракерот што може да носи отпечатоци од осомничениот. Второ, јавете се на локалната полиција и пријавете што се случило со вас. И на крај, во иднина не паркирајте го вашиот автомобил на отворено подрачје, обидете се секојдневно да го проверувате вашиот автомобил или да купите GPS tracker што ќе ви помогне долго време.

сега

12984 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Контактирајте нѐ

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести