Како да откриете ГПС-уред за следење или слушање на автомобил

  • 0

Како да откриете ГПС-уред за следење или слушање на автомобил

Како да откриете ГПС-уред за следење или слушање на автомобил

Глобалниот систем за позиционирање (GPS) и уредите за слушање се мали иновации што можат да ви помогнат да го шпионирате животот на другите во исто време, вашите потенцијални мразечи можат да ги користат и за да ве шпионираат. Овие уреди се дизајнирани да бидат толку мали што може да се скрие лесно во или надвор од автомобилот без да го привлечат вниманието на целната личност. Ја игра улогата на Тројански коњ преку кој вашиот непријател добива целосно ажурирање на вашата акција не само преку вашата локација, туку тие слушаат и за што зборувате, за кого зборувате и кои се вашите планови за иднина преку аудио уреди за слушање. Значи, за да бидете сигурни дека се упатувате кон вашето место без да бидете следени или да носите скриени уреди за слушање, проверете дали навистина внимавате на работите споменати подолу, бидејќи тие ќе направат видливи или невидливи уреди за следење, како што се GPS и уреди за слушање. во твоите очи навистина брзо.

Детектор детектор на сигнал RF SPF камера:

Првиот уред што можете да го барате е детектор на сигнал RF SPY Camera. Неверојатен иновативен производ кој ви помага не само да откриете GPS tracker, туку и безжични видео уреди и уреди за аудио слушање. Лесно е за носење, така што можете да купите и да одржите со себе во автомобилот и редовно да го проверувате вашиот автомобил. Покрај тоа, таа доаѓа со 1500 MAH батеријата што го прави овој уред да работи директно до 15 часа, така што нема потреба да го полните овој уред цело време. Исто така, има вграден аларм што ќе биде активен кога уредот е близу до GPS tracker, скриена камера или дури и уреди за слушање. Опсегот на фреквенција што може да го открие е 1MHZ TO 8000MHZ што скоро ќе открие какви било грешки во вашето возило.

Детектор за грешки во камерата SPY

Овој производ може да направи повеќе работи за вас, може да открие радио бранови, магнетни полиња, скриени жични или безжични камери. Тоа е комплетна професионална алатка која може да ви помогне да откриете дека вашиот автомобил е во кола или не. Има едноставна работа, секој може лесно да го користи овој производ и исто така лесно може да се носи може да го ставите во автомобил или да го чувате во џеб. Има аларм за звук и вибрации кога пребарувате за шпионските уреди и можете да изберете помеѓу режимот на звук или вибрациите, тој ќе постапи соодветно кога ќе стигнете во близина на шпионските уреди.

(SPY999): Скриен детектор за грешки против шпионски фотоапарати

Овој неверојатен професионален производ е многу чувствителен, има прилагодлив праг и може да следи уреди во голем опсег. Има само копче за прекинувач и чувствителност што го олеснува користењето на производот, може да открие секакви скриени уреди како скриени фотоапарати, GPS tracker и уреди за слушање. Кога го пребарувате вашето возило, овој уред ви обезбедува една од одличните одлики што ги има, индикаторот на светлината што ќе ви ја каже јачината на сигналот, така што кога се движите кон шпионските уреди, ќе ви покаже вистинската насока и има алармен систем како и ќе почне да toвони кога ќе стигнете до кој било скриен уред за шпион. Освен тоа, има батерија 800 mah што ви овозможува траење на батеријата до 15 часа, така што не треба цело време да се грижите за полнење.

Како заклучок, треба да ја заштитиме нашата приватност од напади на други, во свет во кој технологијата од ден на ден напредува, луѓето наоѓаат најлоши начини да ги користат овие иновации од модерната ера и затоа оваа статија ви презентира различна алтернатива што можете да ја користите да го заштити вашиот приватен простор од луѓе со лоши умови.

сега

10998 Вкупно прегледи 6 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Контактирајте нѐ

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести