GPS043D - приврзок / приврзок за клучеви за следење на GPS OMG за стари лица со деменција

GPS043D - приврзок за GPS Tracker - приврзок за клучеви за стари лица со деменција

 

 

GPS043D - другар за приврзоци за ГПС за деца со аутизам со посебни потреби - Брзо копче за СОС

спецификација

 • големина: 56 42 * * 18mm
 • Тежина: 49g
 • Боја: Црна
 • Копче: Едно копче (копче за напојување / копче СОС)
 • Батерија: 900mAh
 • SIM картичка: 1pcs
 • Водоотпорен одделение: IP67
 • I / O пристаниште: Полнење на магнетно вшмукување
 • Оперативен систем за поддршка: Поддршка 2.3 и над системот Android, IOS 5.0 и погоре
 • Функција за повик: Двонасочен разговор / СОС повик / бела листа / не го вознемируваат режимот
 • Јазична поддршка: Англиски, многу други јазици
 • Позиционирање GPS + WIFI + LBS позиционирање: Поддршка за AGPS Позиционирање за лансирање на 26 секунди
 • Управување со електрична енергија: Ултра ниско управување со потрошувачката на енергија, интелигентно застој
 • Еден клучен СОС: Притиснете го копчето SOS, автоматскиот број за бирање
 • Паметна гео-ограда: Може автоматски да се аларми кога е во / надвор од опсегот
 • Историски пат: Може да провери историски пат од три месеци
 • Безжична надградба: Далечински надградба на софтвер, одржување на далечинско дебагирање, параметри за далечинско поставување
 • чип: 9820E
 • Во странство верзија на фреквенцискиот опсег: LTE FDD: B1 B2 B3 B4 B5 B7 B20 WCDMA: Band 1 \ 2 \ 5 \
 • GSM: Бенд 2 \ 3 \ 5 \
 • Начин на чување: 256M + 512M
 • GPS сигнал: L1,1575.42MHz C / A
 • Број на GPS канал: 22 канали
 • GPS чипот прима чувствителност: Чувствителност за следење : -165dBm sensitivity чувствителност на фаќање : -148dBm
 • GPS точноста на локацијата: 5-15m
 • Позиционирање во затворен простор на WIFI: 20-100m
 • Точност на локацијата на LBS: 100-1000m
 • Работна температура: -20 70 ℃ ~
 • Работна влажност: 5% до 95% не-спојлив
 • Тест и сертификација: CE сертификација
 • GPS антена: Високо чувствителна керамика активна антена
 • GSM антена: Радијална антена
 • Г-сензор: поддршка
 • MIC: поддршка

 

сега

8176 Вкупно прегледи 16 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контактирајте нѐ

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести