GPS037D - Омилен анти-изгубен личен GPS-тракер OMG за домашни миленици (кучиња / мачки)

GPS037D - Мини личен GPS tracker за миленичиња (мачки за кучиња)

Главните функции:

1 Поддржете ја мрежата 4G / 3G / 2G: Посилен сигнал, поширок мрежен капак, побрза мрежна брзина.

2 Водоотпорен IP67: Уред за докажување на вода, може да се користи под вода.

3 Паметен фенер: Може да се исклучи или вклучи автоматски со амбиенталното светло.

4 Следење на GPS во реално време: Лоцирајте ги вашите најблиски во секое време и на кое било место, чувајте ги цело време.

5 GPS + WIFI + LBS Повеќе режими за позиционирање: уредот може автоматски да ја препознава мрежата за позиционирање и автоматски да го префрлува и режимот за позиционирање, во затворени простории користејќи режим за позиционирање LBS додека е надвор режим за позиционирање GPS. Точно следење во реално време и автоматско поставување податоци за позицијата на уредот

6 Историска патека за патека (рекорд за стапало): маршрутата за движење на корисникот на GPS во најновите 3 месеци ќе биде снимена за идно проверување, така што ќе можете да ги следите сите места каде што имало сопственикот на GPS, полесно да ги пронајдете изгубените.

7 Електронски аларм за ограда (гео-ограда): можете да поставите безбедна област (ГПС-корисник како центар) за да ги задржите (како на пример вашите деца, старешини, инвалиди) во околината, кога држачот на GPS излегува од безбедното подрачје, уредот автоматски ќе крене аларм во вашата апликација за телефон.

8 Аларм за ниска батерија: кога GPS-патеката ќе истече на енергија од батеријата, ќе се испрати аларм со ниска батерија до бројот на апликацијата и мониторот.

9 Далечинско слушање: со оваа одлика, можете тајно да го слушате уредот без да ве слушнат.

10. Функција за повик: Можете да го користите овој уред за да ги пратите и заштитите вашите миленици и да го повикате од далечина преку функцијата за повикување.

GPS037D - Мини личен GPS-Tracker за стари лица за домашни миленици (мачки за кучиња) - мапа

 

3 бои црни, бели, златни

GPS037D - Мини личен GPS-Tracker за постари деца миленичиња (мачки за кучиња) 02

спецификација

Структура

 • Боја црна, златна, бела
 • Копче Едно копче (копче за напојување)
 • GPS антена Вградена керамичка антена со висока чувствителност
 • GSM антена FPC
 • Батерија 500 mAh
 • Слот за SIM картичка Еден слот

хардвер

 • Мрежа:
 1. Верзија А:

-FDD-Band 1/2/3/5/7/8 TDD-Band 38/39/40/41
-WCDMA-Band 1/2/5/8,GSM-Band 2/3/5/8

2. Верзија Б:

-FDD-Band 1/2/3/4/5/7/8/12/20/28A
-WCDMA-Band 1/2/5/8, GSM-Band 2/3/5/8

 • GPRS: Class12
 • GPS сигнали: L1,1575.42MHz C / A код
 • GPS канали: 20 канали
 • GPS точноста на позицијата: 5 ~ 15 милиони
 • Локација на базната станица за точност: 100-1000M
 • Минимална струја на мирување: <0.5 mA
 • Просечна струја на мирување: <2.5 mA
 • Просечна работна струја: <55mA
 • Температура: -20 ~ 70
 • Влажност: 5% до 95% без кондензација
 • Сертификација: CE, ROHS, FCC и др.
 • GPS антена: Вградена FPC антена со висока чувствителност
 • GSM антена: Вградена четири фреквенција PIFA антена
 • МИЦ: Поддржано
 • Поддржан оперативен систем: Android 2.3 и погоре, iOS 5.0 и погоре

сега

6094 Вкупно прегледи 10 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести