GPS020W - OMG најдобар часовник за следење на GPS за аутизам / аутистични деца / дете со посебни потреби

GPS020W - ГПС Tracker Watch за деца со аутизам со аутизам Деца на возраст од 10 и повеќе години

Ознака: деца со аутизам, дете за деца со посебни потреби, GPS tracker за деца, GPS уред за следи, GPS tracker, уреди за следење на деца, детектор за деца

GPS020W - ГПС-Watch Tracker Watch за аутизам / аутистични деца / дете со посебни потреби се дизајнирани да им овозможат на родителите или старателите мир на умот за тоа каде се наоѓа детето. Не е секогаш лесно да се внимаваат и двете активни млади, а ГПС-следењето е следниот најдобар начин за следење на нив и обезбедување на нивната безбедност.

Промоција:

     * S $ 198 (6 месеци гаранција) - usu $ 248

Стилски GPS часовник е нова генерација на gadget за GPS tracker со повеќе режими за позиционирање GPS + WIFI + LBS, кој може да се користи за деца, возрасни, старешини, хендикепи и сл. Функционира совршено насекаде низ целиот свет. Овој мал гаџет не е само часовник, ГПС-тракер, туку може да работи и како мобилен што може да остварува телефонски повици! Опремено е и со функции, како што се камера, шалтер, временски извештај, телефонски повик, далечинско набудување на глас, историска патека, гео-ограда, говорен разговор и така натаму!

Главните функции:

Повеќе режими за позиционирање GPS + WIFI + LBS: Уредот автоматски може да ја препознае позиционирачката мрежа и автоматски да го префрли режимот на позиционирање, во затворена просторија користејќи го WIFI / LBS режимот за позиционирање, додека е во режимот за позиционирање на GPS. (Поддршка на Google Map)

Телефонски повик: Покрај тоа што служи како GPS тракер, уредот може да работи и како мобилен телефон за да остварува телефонски повици!
Историјат на патеката (запис за отпечатоци): Патот за движење на држачот за GPS во последните 3 месеци ќе се снима за да се провери во иднина, за да можете да ги следите сите места каде што бил сопственикот на GPS, полесно да ги пронајдете изгубените, како што се вашите деца, стари лица, сакани од семејството или багаж, скапоцености, домашни миленици, автомобили, мотоцикли и др.
Аларм за електронски огради (Гео-ограда): Можете да поставите безбедна област (носителот на GPS како центар) за да го чувате часовникот во областа, кога држачот за GPS ќе излезе од безбедното подрачје, уредот автоматски ќе алармира во вашата апликација за телефон.
Далечинско следење на гласот (Слушнете): Во апликацијата - прилагодувања, можете да поставите број за мониторинг, кога ќе изберете функција „Далечинско следење на глас“, ќе се испрати команда до ГПС уредот, по што уредот автоматски ќе го повика бројот на мониторинг, (ако сте сопственик од бројот на мониторинг) потоа кликнувате за да одговорите на повикот и можете да ги слушнете звуците околу ГПС-уредот, додека страната на уредот воопшто не ве слуша! Со оваа функција, откако вашето дете е во опасна ситуација или вашето домашно милениче е далеку од вас, можете да слушнете што се случува околу него!
1.54 инчен екран на допир.
Камера: Поддршка за фотографирање, забава и мода.
Чекор бројач: добра компанија за спорт и здравје.
Време: само еден допрете за да ја дознаете локалната временска состојба.
Глас Чет: можете да имате гласовен разговор со вашите најблиски со помош на паметен часовник.
Без месечна претплата (поддршка и на припејд и на постпејд).

GPS20W - GPS часовник за деца и постари лица (3)

GPS020W - Најдобар ГПС-Гледач за деца со посебни потреби за деца со аутизам - Детска комуникација

GPS020W - Најдобар Гледач за GPS тракер за деца со аутизам со посебни потреби за деца со аутизам - Позиционирање на GPS 2 начини

GPS020W - Најдобар ГПС-Гледач за деца за деца со аутизам со посебни потреби со аутизам - GPS гео-ограда

GPS020W - Најдобар ГПС-Гледач за деца за деца со аутизам со посебни потреби со аутизам - ГПС-Tracker

GPS20W - GPS Гледајте за деца и стари лица - историски следење на дневните траги на децата

GPS020W - Најдобар ГПС-Гледач за деца со посебни потреби за деца со аутизам со аутизам - Големина на гледање

GPS020W - Најдобар ГПС-Гледач за деца со посебни потреби за деца со аутизам - 3 различни бои

GPS020W - Најдобар ГПС-Гледач за деца со посебни потреби за деца со аутизам со аутизам - дијаметар

GPS020W - Најдобар ГПС-Следење на часовници за деца со аутизам со посебни потреби Детски - Направен материјал

 

СЛЕДЕЊЕ во реално време

3 типа на режим на работа. Корисникот може да избере поставка во функцијата софтвер за телефон APP за избор на режим на работа.

1. Брзо позиционирање (1 минута): Интервал од 1 минута ги ажурира информациите за локацијата.
2. Стандардно позиционирање (10 минути): Интервал од 10 минути ги ажурира информациите за локацијата.
3. Зачувајте позиционирање на електрична енергија (еден час): Интервали од 1 час ги ажурираат информациите за локацијата.

карактеристики:

  • изглед: Супер тенкиот еколошки опсег за часовници и плочата за часовници од алуминиумска легура го прават лесен и стилски и врвен; специјалниот занает за обработка на материјали го прави супер добар за чувство и пријатен за окото.
  • Повеќе апликации: За деца, возрасни, старешини, исчезнати и сл.
  • Слободен мобилен е применлив: Андроид и IOS систем, (доживотна апликација и платформа за бесплатни услуги!)
  • Долго време на чекање: Постојат временски интервали на 3 опционални за поставување на податоци за поставување на уредот: 1 min, 10 min, 1 час. Интервалот е пократок, батеријата трае подолго. Интервал 1 min, батерија трае околу 1 ден; 10 мин, батерија трае околу 2-4 дена; 1 час, батерија трае околу 5-7 дена.
  • Бои: Розова, црна, кафеава, сина

спецификации

Структура

Стил: Стилски часовник дизајн
Фреквенција: GSM: 900 / 1900MHz WCDMA: 900 / 2100MHz
GSM: 850 / 1900MHz: WCDMA: 850 / 1900MHz (по избор)
големина: 46x36x16mm
боја: Црна, кафеава
GPS антена: Вградена високо чувствителна керамичка антена
GSM антена: FPC
Батерија: 600mAh
Слот за SIM картичка: Еден слот
Г-сензор: Поддржани
I / O пристаниште: USB порта

хардвер

чипсет: MTK6572A
GPRS: Class12
GPS сигнал: L1,1575.42MHz C / A код
GPS канали: 20 канали
Чувствителност на примање на GPS чип: Сензитивност за следење: -165dBm, чувствителност на стекнување: -148dBm
Прецизност на позиционирање на GPS: 5 ~ 15m
Локација на базната станица за точност: 100-1000M
Минимална струја на подготвеност:
Просечна струја на подготвеност:
Просечна работна струја:
Температура: -20 ~ 70 ℃
Влажност: 5% до 95% нема кондензација
Потврдување: CE, ROHS, FCC и др.
GPS антена: Вградена високо чувствителна FPC антена
GSM антена: Вградена четири фреквентна PIFA антена
Bluetooth: Поддржани
Г-сензор: Компатибилен
Г-сензор: Поддржани
MIC: Поддржани
Поддржани оперативни системи: Андроид 2.3 и погоре, iOS 5.0 и погоре

сега

5900 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контактирајте нѐ

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести