Може ли GPS Tracker да помогне во Фаќање на недоверлив партнер?

  • 0

Може ли GPS Tracker да помогне во Фаќање на недоверлив партнер?

Може ли GPS Tracker да помогне во Фаќање на недоверлив партнер?

Како можете да фатите сопружник во измама со GPS? Можете да видите каде е автомобилот или каде бил. Зар не е вашата сопруга каде што рекоа дека биле? Дали адресата на вашиот автомобил е паркирана во хотел? Дали секогаш ја посетувате истата куќа после работа? Ако е така, може сопругот или сопругата да измамат. Употребата на GPS е релативно лесен начин за фаќање измамник. Има мал ризик и работа. Не мора да ги следите. Само седнете на вашиот компјутер и гледате.

Во идеален свет, секој маж и жена би живееле според нивните завети за брак. За жал, тоа не е секогаш случај бидејќи сопружниците се неверни. Оние што се неверни, ретко се чесни. Како да знаете дали сте неверни? Треба да го разгледате вашиот телефон за докази. Технологијата и апликациите за паметни телефони овозможуваат да се следи неверниот сопруг без негово знаење. Истражуваме неколку опции за да ја следиме вашата сопруга, без да трошиме пари.

Заврши ерата на тајни агенти или дури и приватни детективи; сега можете да ја спроведете вашата истрага со алатки кои имаат GPS tracker за шпионирање.

Вашите импровизирани алатки за детектив: компјутер, телефон и предмет опремен со GPS Tracker или камера!

Пишувајќи ја оваа статија, научивме многу за употребата на овие алатки. Навистина, за неколку години, можеме да најдеме на располагање на сите (благодарение на едноставното пребарување на Интернет) и по секоја цена предмети и GPS-тракери за шпионирање. И, какво беше нашето изненадување кога сфативме дека овие предмети се купуваат најмногу на. го шпионирал брачниот другар!

 

Како да знаете кога вашиот сопружник е неверен

 

-Следење на мобилниот телефон на вашиот неверен сопруг - зошто?

Откривањето дека вашата сопруга има неверство може да биде комплицирано, бидејќи лицето кое ќе изврши неверство, ретко се признава. Затоа, немате ништо друго освен сигнали за работа. На пример, сопругот го менува своето однесување или дневна рутина без да даде соодветно објаснување за овие промени. Може да биде знак на неверство или недоразбирање. Понекогаш, тие не се јавуваат или не одговараат на телефон кога ќе се јавите. Ова може да значи дека имаат неверство или возат и не можат да одговорат. Ако се сомневате во сопругата, тогаш мора да проверите дали ги кршат своите завети. Најдобра опција е да го следите мобилниот телефон на неверен сопруг за да потврдите дека имаат неверство или не. Неверството има различни форми, експертите ги објаснуваат карактеристиките на неверните мажи:

Емотивно - Вашиот сопружник е обединет со некој друг, дури и во брак со вас.

Физика - кога ќе видат некој друг.

Околна - Вашиот сопружник постапува во тоа време

 

Вашиот сопружник може да сподели соба со вас и сепак да има неверство со некој друг. Затоа, важно е да го следите мобилниот телефон на вашиот партнер за да собирате различни форми на информации, да утврдите дали тие се неверни или не. Мора да знаете:

Како да знаете кога вашиот сопружник е неверен

 

-Со кои луѓе разговарате?

-Видовите на пораки што ги пишуваат.

- Луѓето што ги знаат.

-На местата што ги посетуваат.

-Време поминато на локација.

 

Дали е можно да се следи неверен сопружник?

Ако се прашувате како да го следите неверниот човек, тогаш има неколку опции за вас. Економичен метод е да инсталирате GPS-уред во возилото на вашата сопруга. GPS ви овозможува да ги следите движењата на сопругата во реално време. Ако сакате да знаете каде оди вашата сопруга, во одредени прилики од денот, тогаш GPS е совршен. GPS уредите се секако ефикасни и нема да потрошите многу пари. GPS уредите не се секогаш корисни затоа што немате пристап до информации за повици и текстуални пораки на вашите паметни телефони.

Најлесен начин да потврдите неверство е да го следите паметниот мобилен телефон на сопругата. Шпионирање на телефон, можно е да проверите текстуални пораки, повици, па дури и да ги следите локациите на сопругата.

Но, како бесплатно да го следите мобилниот телефон на неверниот сопруг? Еден метод е да ги следите движењата на сопругата со помош на GPS. Повеќето паметни телефони имаат систем за следење GPS, за да откријат каде е вашиот сопруг. Не мора да инсталирате ниту еден уред за следење на телефонот. Недостаток на потпирање на GPS е неможноста да се следат повици, пораки, контакти, разговори во WhatsApp и многу повеќе. Друго решение е да инсталирате мобилна апликација за следење, има неколку апликации за Андроид или iOS системи. Шпионските апликации ви даваат одлики на домаќинот за следење на мобилниот телефон на вашиот сопруг, вклучително и GPS.

 

Како да изберете GPS уред за следење?

Пред да купите GPS-уред, важно е да знаете неколку работи. За почетници, не сакате конвенционален GPS. Овие типови на системи се рекламираат на телевизија и се достапни на повеќето продажни места. Да, ова се GPS уреди, но не оној вид што го сакате. Тие треба да даваат упатства на возачите. Вие не сакате GPS со вграден екран. Овие уреди повремено прават звуци и светлиот екран може да привлече внимание на уредот, дури и ако е добро скриен. Значи, каков вид на GPS сакате?

Сопругот и сопругата, кои сакаат да фатат измаменички сопружник, треба да ги испитаат GPS-тракерите користејќи шпедитери. Управувањето ги користи овие уреди за да ги следи возачите. Тие им помагаат на управувањето да утврди каде се нивните возачи, дали се на распоред и дали ја вршат својата работа правилно. Иако повеќето од овие уреди се дизајнирани да следат група на возила, следењето на поединечни возила е дозволено на повеќето системи.

Вообичаено пребарување на Интернет за да пронајдете скриени GPS-тракери или GPS-тракери на флота. Кога гледате слики, сакате мал уред. Сакате безжичен уред без голем екран. Црната е најдобрата боја. Проверете го описот на производот за да видите што добивате. Нарачајте систем со сеопфатен преглед. Вие не сакате да знаете преку е-пошта каде се наоѓа автомобилот на сопругата. Сакате резултатите да бидат прикажани на мапа. Пребарувајте програми со „Гугл мапс“ затоа што можете да се одлучите за сателитска слика. Зумирајте и видете ја точната локација на автомобилот на вашата сопруга. Ова одредува во која зграда сте.

Клучот за фаќање сопруг на измама е да почекате. Според координатите за GPS на вашата сопруга, таа е на паркинг во еден локален хотел. Не ја обвинувајте дека ја изневерила пристигнувањето. Следете го нивното движење неколку дена или недели. Колку често го посетува хотелот? Само затоа што вашиот брачен другар прави необични паузи на пат кон дома од работа, не значи дека тој изневерува. Користете го скриениот GPS-тракер за да одредите шема пред да ги напуштите обвинувањата. Откако ќе се постави овој образец, останува на вас да одлучите што ќе се случи понатаму.

сега

12580 Вкупно прегледи 51 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Контактирајте нѐ

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести