Родителство на дете со аутизам - Изберете го најдобриот GPS тракер за вашето дете

 • 0

Родителство на дете со аутизам - Изберете го најдобриот GPS тракер за вашето дете

Тагови: 

Родителство на дете со аутизам - Изберете го најдобриот GPS Tracker за вашето дете

Дали имате дете со нарушување на аутистичниот спектар (АСД)? Тогаш мора да знаете дека постои голем ризик такво дете да се обиде да талка далеку без никаква дозвола. За родител со дете со АСН, GPS тракерот не е луксуз, туку потреба. Секојдневно се рекламира голем број на производи кои ги штитат овие деца од скитање самостојно. Beе разгледаме некои од најпопуларните таму со цел да им помогнеме на семејствата да изберат и да изберат добро.

GPS014D (GPS тракер за приврзоци за деменција постари и деца)

За цена од околу $ 238 и без месечен пакет за претплата, тоа е следбеник за приврзоци за стари лица и деца. Се носи како и секој друг нормален приврзок на вратот. Има GPS-tracker вграден во тој дел кој го следи движењето на детето со посебни потреби, има камера што испраќа СОС-пораки заедно со слики на овој начин не само што добивате предупредување, туку гледате и што се случило. Тоа е уред од типот 2, што значи дека пораките не можат да се примаат само од него, туку може да се испратат и до него. На приврзокот има:

 • виси јаже
 • микрофон
 • копчето за вклучување
 • број на повик 1
 • број на повик 2
 • звучник
 • камера
 • слот за SIM картички
 • USB полнење
 • Копче СОС
 • Индикатор за мрежа
 • Индикатор за GPS сигнал

Клучни карактеристики

ГПС-приврзокот има вграден тракер кој овозможува следење на локацијата и движењето, тука е опцијата за следење во реално време што едноставно покажува блоп (локација на приврзок) и го опкружува. Постои проверка на дневникот каде што можете да ги проверите сите локации што биле посетени, можете да ги знаете местата што ги посетува детето. Доаѓа со часовник за зборување што му помага на носителот да биде свесен за времето, ова може да биде навистина корисно. Постои опција за ГЕО ограда што ви овозможува да означите област како граница, ова спречува носителот да го помине тој периметар. Постои СОС-аларм што може да се активира во случај на опасност. Постои потсетник за слаба батерија што ќе ви помогне да бидете свесни за потребата од полнење на уредот, особено кога неговата батерија е слаба. Beе ве потсетиме кога исто така треба да ја смените SIM картичката, ова помага да се работи непречено. Камерата може да фотографира и ова е еден од најдобрите начини за следење на детето со посебни потреби бидејќи од време на време можете да ги гледате дури и од далеку. Постои копче што може да се притисне за да повика било кој од двата регистрирани броја, што им овозможува да подадат рака доколку е потребно. Кога има дојдовен повик, приврзокот вибрира и ова го прави корисникот свесен за повик.

параметри

Неговата големина е 45 * 50 * 15.5mm (L * B * H) и тежи околу 33грами, нејзините фреквенциски опсег 2G GSM се; 850 / 900 / 1800 / 1900Mhz и 3G опсег на 850 / 1900Mhz за опцијата 1 и 900 / 2100Mhz за опцијата 2. Поседува GPRS од класа 12 TCP / IP. Има GPS што го лоцира времето на 60 / 29 / 5 за ладен, топол и топол почеток, соодветно. Има точноста на GPS за позиционирање до 10 до 15mm, исто така има WIFI точност на 15-100 (во рамките на WiFi се). Неговата работна температура е -18'C ~ + 45'C, а капацитетот на батеријата е 500mAh.

GPS033W (GPS деца со смарт часовник со видео повик)

Следењето на вашето дете со посебни потреби никогаш не било лесно, со смарт часовникот за деца ГПС и неговата мулти-функционалност можете да направите многу и да бидете доволно внимателни за вашето дете додека правите други работи. Паметниот часовник прави скоро сé што прави нормален смарт часовник. Има голем дисплеј на екранот 1.4 инчи и исто така е водоотпорен, така што немате за што да се грижите затоа што е IP67 водоотпорен и непропустлив. Некои од многуте одлики се:

 • Точно лоцирање
 • Чувствителен допир
 • Двонасочен повик
 • СОС вонредна состојба
 • Далечински монитор
 • Подножје на историјата
 • Гласовен разговор
 • Безбедносна област
 • Inид на Калин
 • Педометар
 • Часовник
 • Безбедна платформа
 • Квалитет на спиење
 • Аларм со ниска моќност
 • Долго траење на батеријата

Функционалност на производот

Паметниот часовник има силна опција GPS и AGPS исто така. Може да функционира LBS и Wi-Fi локација. Мобилен телефон или компјутер може да се користат за контрола или следење на уредот. Постои локација за GPRS во реално време што исто така овозможува следење и исто така следење. Овозможува двонасочни телефонски повици што значи дека можете да ги повикате и тие исто така можат да ги добиваат нивните повици. Bluetooth и Wi-Fi карактеристики се исто така достапни, има камера што може да се користи за сликање и да се користи особено за видео повици. Можете да прегледате албум на него, можеби им ги испративте семејните слики, тие можеа да го скенираат со текот на времето. Постои телефонски именик кој ги повикува сите броеви до кои сакате да имаат пристап. Постои одлика за безбедносна зона што можете да ја користите за да го ограничите нивното движење и да ги спречите да преминат граница. Има сигнали за слаба батерија што потсетуваат кога батеријата работи напорно. Далечинско исклучување е исто така можно, тоа подразбира дека можете да го исклучите од далеку.

параметри

Неговата големина е 232 * 42 * 17mm (L * B * H) со IPS дисплеј и лента за силиконски часовници, неговиот фреквенциски опсег 2G GSM е; 850 / 900 / 1800 / 1900Mhz, 3G бенд B1 B2 B5 B8 и бенд 4G на FDD-LTE B1 B3 B5 B7 B8 и исто така BNN-BXNXX и BNN-BXNXX Поседува GPRS од класа 38 TCP / IP. Има GPS што го лоцира времето на 39 / 40 / 41 за ладен, топол и топол почеток, соодветно. Има точност на GPS за позиционирање до 12 до 60m, исто така има WIFI точност на 29-5 (во рамките на WiFi се). Неговата работна температура е -5'C ~ + 10'C, а капацитетот на батеријата е 30mAh. Исто така, постои и приклучок за полнење со магнетна функција, има и висококвалитетен звучник со микрофон. Времетраење на време на разговор 50 часа и стенд-бај на 18-45 дена.

 

сега

5690 Вкупно прегледи 9 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести