GPS033W - Водоотпорен GPS часовник OMG за мали деца и деца со аутизам

GPS033W-OMG Водоотпорен GPS часовник за деца - Слика

Децата со аутизам и други посебни потреби можат да бидат невербални и тешко може да комуницираат со луѓе. OMG GPS Tracker е решение за следење дизајнирано за родители со аутизам. Кога дете со аутизам залута, родителот може само да ја побара локацијата на апликацијата преземена на паметниот телефон. Нема потреба да се започнува да се јавувате во полиција или соседи кои се обидуваат да го лоцираат исчезнатото дете.
Со помош на GPS технологијата, овие часовници се во можност да ја кажат локацијата на детето со неверојатен степен на точност. Користејќи ја апликацијата на вашиот паметен телефон, едноставно повлечете ја мапата и ќе можете да ја видите точната локација на детето.
Часовниците исто така можат да примаат говорни пораки, што значи дека родителите можат да снимат гласовна порака и смирено да го замолат аутистичното дете да се врати дома.
Уредот делува и како мобилен телефон, овозможувајќи ви да го повикате детето и полека да забележите каде е.
Постојат многу други одлични карактеристики што доаѓаат со овие уреди, осигурувајќи дека децата се целосно заштитени во секое време. Некои од овие вклучуваат:
 • Копче за итни случаи СОС, кое детето може да го користи доколку не може да се постигне; Постојат претходно програмирани броеви кои ќе бидат предупредувани кога ќе се притисне ова копче.
 • Двонасочен канал за комуникација што им овозможува на родителите да комуницираат со детето и да го замолат да не се движи од моменталната локација. Во случај на дете со аутизам, звукот на познат глас е доволен да создаде смиреност, а другите лесно можат да дојдат до него или неа.
 • Гео-мечување е друга карактеристика која е многу важна во случај на дете со аутизам. Ова му овозможува на родителот да постави периметар во кој детето мора да остане. Ако детето се движи подалеку од овој периметар, се праќа предупредување до телефонот на родителот.

Функции на производот

 • GPS + AGPS + LBS + WIFI Локација на картата
 • Мобилен телефон APP или компјутер GPRS платформа, и начин за контрола на часовникот.
 • GPRS во реално време лоцирање, следење и следење (Voice Care)
 • Двонасочен телефонски повик
 • WIFI, BT
 • Камера
 • Албум
 • Именик
 • класа Распоред
 • Детско рано образование
 • Спријатели се
 • Интерком
 • здравје
 • Време
 • Брзи наклонетост
 • Будилник
 • Безбедносна зона
 • СОС итен повик
 • Ниска батерија сигнали
 • Далечинско исклучување

GPS033W - Водоотпорен видео повик за 4G - 650mAh - Функции

 

 

GPS033W - водоотпорен видео повик за 4G - водоотпорен

 

 

GPS033W - водоотпорен видео повик за 4G - водоотпорен 02

 

 

GPS033W - Водоотпорен видео повик за 4G - апликација со функција за видео повик

 

 

GPS033W - Водоотпорен видео повик за 4G - функција за видео повик

 

 

GPS033W - Водоотпорен видео повик за 4G - екран на допир

 

 

GPS033W - водоотпорен видео повик за 4G - SOS-One-key-for-help

 

 

GPS033W - Водоотпорен видео повик за 4G - 650mAh - Капацитет на батеријата - Долгогодишно

 

 

GPS033W - Водоотпорен видео повик за 4G - Позиција-GPS-LBS-Wifi-AGPS

 

 

GPS033W - 4G водоотпорно видео повик се види - Детска безбедност карактеристики

 

 

GPS033W - водоотпорен видео повик за 4G - мобилна апликација 02

 

 

GPS033W - водоотпорен видео повик за 4G - мобилна апликација 01

 

 

GPS033W - Водоотпорен видео повик за 4G - екран за превиткување

 

 

GPS033W - водоотпорен видео повик за 4G - дизајн

 

 

спецификација

ID

 • материјал: ABS + компјутер
 • Екранот: IPS екран
 • Ремен за часовник: Силиконска лента
 • Боја: Розова, сина

Големина (мм)

 • 232 42 * * 17mm

Водоотпорен

 • IP67

Батерија

 • Напон: 5.0V
 • Капацитет: 650mAH
 • Чекање: 1-3days
 • Време за разговор: 4 часа
 • Напон на батеријата: 3.7V
 • Тип на батерија: Класа А батерија на полнење која се полни

Екран

 • тип: IPS
 • големина: 1.4 ''
 • пиксели: 240 * 240

CTP

 • TFT допир: CTP TFT допир

IC чипсет

 • Процесор MTK 9820E
 • Поддршка за WiFi
 • GPS -159dBm

звук

 • прстен: поддршка
 • Раководство: Да
 • Говорник: Поддржете звучник со висок квалитет 0916
 • Микро-телефон: Поддршка, телефон 4.0 * 1.5 микрофон
 • клуч: поддршка

Обвинителна клупа

 • Приклучок за слушалки: Не се поддржани
 • Приклучок за полнење: Магнетно полнење
 • Слот за SIM картичка: Нано SIM
 • IO порта: 2pin

Камера

 • Поддржано, 30W

Сензор

 • Поддржан, Г-сензор

Снимете ја детекцијата

 • Не е поддржан, сензор за светлина

други

 • антена: Вградени GSM антени
 • Педометар: ДА

Мрежа / бендови

 • TDCDMA
 • GSM: 850 900 1800 1900
 • WCDMA: B1 B2 B5 B8
 • FDD-LTE: Б1 Б3 Б5 Б7 Б8
 • TDD-LTE: B38 B39 B40 B41

Локацијата на сајтот

 • GPS: поддршка
 • WiFi: поддршка
 • AGPS: Class12
 • ЛБС: поддршка

Види информации

 • Икона за индивидуален видео повик: поддршка
 • Именик: Поддршка (телефонски број на 10 роднини)
 • Интерком: поддршка
 • ММС: Не се поддржани
 • ЕМС: Не се поддржани
 • Е-пошта: Не се поддржани

Стан (IOS + Android)

  • Видео повик: поддршка
  • Двонасочна комуникација: Поддршка, невознемирувачки број на странец
  • Интерком: поддршка
  • Говорен монитор: поддршка
  • Временски интервал: Рачно поставување
  • Гео-ограда: 3 достапен
  • Слика: испратете слика слика достапна од камерата или фото албум
  • Предупредување за аларм: СОС и слаба батерија, Гео ограда
  • Историја: Достапни историски податоци од 1 месец
  • Репродукција: Добро да се игра историската рута
  • Следење на статусот на батеријата: поддршка
  • Активно време со Интернет: поддршка
  • точност:
 1. 100-500метар (LBS)
 2. 30-50 метар (WIFI)
 3. 5-10метар (GPS)

 

Гледајте видео - GPS033W - ГПС Детско гледање со Whatsapp видео повик - Функција Whatsapp

Гледајте видео - GPS033W - ГПС Детско гледање со Whatsapp видео повик - Функција Whatsapp

 

сега

7428 Вкупно прегледи 9 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести