Најдобри GPS-trackers за пациенти со деменција

 • 0

Најдобри GPS-trackers за пациенти со деменција

Најдобри GPS-trackers за пациенти со деменција

Болестите како деменција можат да ја избришат меморијата на една личност и запознавањето на околината станува непознато, што им го отежнува прилагодувањето на новите средини. Дезориентацијата на болеста доведува до скитници, вообичаена и значајна грижа за луѓето кои се грижат за своите најблиски и се грижат за загрижениот пациент да стане исплашен и изгубен во различни ситуации.

Сега има неколку решенија за решавање на скитници и бидете сигурни дека вашите најблиски се безбедни и безбедни. ГПС следењето сега се користи како решение за вакви случаи и неговата употреба е широко распространета. Овие уреди ви овозможуваат да го лоцирате засегнатото лице и да ви помогне лесно да ги најдете.

Зошто GPS Trackers се неопходни за пациенти со деменција:

Од голем дел од милион луѓе во Велика Британија со деменција кои живеат во своите домови, повеќе од 40 проценти ќе се изгубат на крајот, а околу 25,000 ќе се изгубат одново и одново, множејќи ја нивната опасност од прием на долга нега. Трагично, 50% од секоја од лицата кои исчезнуваат повеќе од еднаш за повеќе од 24 часа ја ослободуваат корпата или се навистина повредени.

Во секој случај, научниците прифаќаат дека презентирањето гаџети кога некое лице со деменција може да ги цени предностите и резултатите од пренесувањето на гаџетот, а за време на ерата што ќе им овозможи да се прилагодат на користење на гаџетот за да се претвори во склоност, би можел да спаси животи .

Испитувањето, кое е изложено во извештајот до Алцхајмеровото друштво, носело лица со деменција, нивните семејства и чувари заедно со полицајци, фондации и научници, за да се процени потребата и влијанието на GPS-тракерите врз животот на поединците.

Дел од испитувањето вклучуваше разговор со лица со деменција додека тие шетаа во мрежата користејќи ја својата област да откриваат гаџет, исто како и опуштените состаноци со семејните чувари.

Д-р Рут Бартлет, од Универзитетот во Саутемптон, ја водеше истрагата и изјави: „Со проширување на количини на лица со деменција што живеат дома и проширување на признавање и употреба на напредни гаџети, користењето на GPS иновации (меѓу другите) веројатно ќе се случи брзо се протегаат.

„Имавме можност да демонстрираме дека поединците кои виделе непосредна предност во користењето на гаџетот, требало да го користат и ценети да го користат. Во секој случај, непогрешливо на поединците им е потребна специјализирана помош за да користат такви гаџети и може да се соберат еден тон податоци од излегување во шетање со поединецот. GPS сè уште не е заштитен, може брзо да пронајде индивидуа и да ги поштеди животите “.

Д-р Бартлет додаде дека давањето опсежни гаџети на лицата со деменција ќе ги оспособи да имаат поистакнати можности и поголема слобода додека даваат утеха на нивните семејства и старатели.

„Иновацијата може да ги поддржи семејствата и луѓето да се посветат на образовани избори за да помогнат во ублажување на опасноста презентирана на лица со деменција, и дополнително ја зема предвид слободата да се одржува додека на негувателите им дава вистинска спокојство.

„Покрај ова, имаме дополнителна поволна позиција да имаме можност за брзо наоѓање на исчезнато лице кое би можело да биде во вистинска опасност“.

Истражувачката група „Саутемптон“ верува дека нивниот извештај ќе ги доведе во предвид предностите на некој со деменција дека има GPS tracker и ќе доведе до проширување на нивната употреба од страна на луѓе и семејства.

GPS часовници за следење:

Денес, ГПС што следи часовник за возрасни придружува огромни количини на нагласи. Еве некои од неговите предности:

 • Старателите можат да ја знаат живата област на нивните деца
 • Можете, без многу да се протегате, да испратите SOS-пораки за криза до вашите контакти во секунда
 • Може да ви овозможи да го следите бројот на чекори што сте ги презеле
 • Овие вчудоневидени гаџети можат исто така да ги следат нашите редовни детали за велнес
 • Дел од овие гаџети, исто така, ги придружуваат придвижените осветлувања, како што се апликациите за живот на Интернет, камерата, говорниот повик, телефонскиот број, и небото е границата од таму.

Водоотпорен видео повик GPS Детска гледаност GPS033W:

Ако барате некои сигурни Уред за следење во реално време за вашите деца, тогаш препорачуваме да одите со GPS033W. Тие се вистинското решение што го барате. Овие се прилично привлечни за децата и ние сме сигурни дека вашите деца ќе уживаат да ги носат овие паметни часовници. Овие паметни часовници се дизајнирани со интерактивни мерки за безбедност со цел родителите да бидат двојно сигурни во безбедноста на своите деца и најблиски.

Производот е достапен на пазарот и доаѓа со следново карактеристики:

 • GPS + AGPS + LBS + WIFI Локација на картата
 • Апликација за мобилни телефони или компјутерска GPRS платформа, и двата начина за контрола на часовникот.
 • GPRS во реално време лоцирање, следење и следење (Voice Care)
 • Двонасочен телефонски повик
 • WIFI, BT
 • Камера
 • Албум
 • Именик
 • класа Распоред
 • Детско рано образование
 • Спријатели се
 • Интерком
 • здравје
 • Време
 • Брзи наклонетост
 • Будилник
 • Безбедносна зона
 • СОС итен повик
 • Ниска батерија сигнали
 • Далечинско исклучување

Приврзоци за GPS Tracker:

Приврзоци за GPS tracker се наменети за вашето дете, постари, возила, миленичиња и слично. Приврзокот за следење деца GPS е веројатно најсигурниот tracker на пазарот. Еве некои од неговите предности:

 • Секогаш бидете свесни за активностите на вашето дете
 • Одете на уред за loversубителите на миленичиња
 • Чувајте го вашето дете безбедно
 • Може да се користи како приврзок за GPS следење за постари лица

 GPS приврзок тракер (деменција кај постари лица и деца) GPS014D:

Едноставен уред за непотребност кој се справува со основите за да знаете каде е вашето дете. Може да поставите геофанзи и тоа доаѓа со SOS аларм исто така. Ако барате достоен производ за следење во реално време на пазарот, препорачуваме употреба на GPS014D. Уредот исто така доаѓа со историска трака.

Производот ги има следниве карактеристики:

 • GPS + LBS + WIFI + AGPS nzvimbo
 • СЛЕДЕЊЕ во реално време
 • Историски песна
 • Зборувајќи часовник
 • Iwa pasi pasi
 • Гео-ограда
 • СОС аларм
 • Батерија со ниска батерија

 

сега

5432 Вкупно прегледи 5 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести