Карактеристики и функции на СПИ скриениот магнетски GPS-уред за следење на возила / автомобил

  • 0

Карактеристики и функции на СПИ скриениот магнетски GPS-уред за следење на возила / автомобил

Карактеристики и функции на СПИ Скриен магнетен GPS уред за следење на автомобили во автомобил

Уред за следење GPS автомобили - карактеристики и функцииJPG

Главни функции на производот: 

GPS + LBS Начини за двојно позиционирање: Ако сигналот GPS е добар, уредот ќе се лоцира преку GPS сателит, ако не, уредот ќе се лоцира преку LBS! Под режим за лоцирање на GPS, точноста е 5-10 метри, под режимот за лоцирање LBS, точноста е 100-2000 метри.
Следење на реално време: Canе можете во реално време да го следите уредот на мапите на Google преку мобилен телефон, таблет и компјутер, а интервалот за минимум преснимување на податоците е 10 секунди.
Репродукција на рутата на историјата: АПП и веб-серверот можат да ги снимаат податоците за испраќање на уредот до 6 месеци, ќе можете да ја репродуцирате патеката за историја во секое време.
Долго време на подготвеност: Има вградена 3.7V 20000 mAh / 10000mAh Li-Ion батерија, времето на чекање е до 240 / 120 дена и работното време е до 20-30 дена;
Моќен магнетски: Има вграден моќен магнет, може лесно да се инсталира.
Водоотпорен IP67: Водоотпорното ниво на овој уред е IP65, може да одолее на водата од прскање, но не може да се стави под вода.
Далечински говорен монитор: Прво испратете „Монитор + лозинка“ на уредот, потоа уредот ќе се претвори во Режим на монитор, сега ако остварите повик на СИМ-бројот во уредот, тој автоматски ќе го подигне вашиот повик и ќе можете да го следите гласот околу уредот!
Преголем аларм: Овој аларм работи само под континуиран режим за позиционирање. Кога брзината на единицата е поголема од брзината што сте ја поставиле, таа ќе испрати порака „аларм за брзина!“ До бројот на администраторот на секои 5 минути.
Аларм за шок: Откако сте ја завршиле поставката за тревога за тресење, ве молиме одржувајте го тракерот неподвижен за 5 минути, тогаш оваа функција ќе започне да работи. Willе испрати СМС „аларм на сензорот“ на административниот број кога единицата ќе се шокира.
Аларм за движење: Кога единиците остануваат неподвижни на место за 10 минути, корисникот може да го постави алармот за движење со оваа команда „се движи + пасор“, тогаш во случај уредот да се пресели 500m, тој ќе испрати аларм СМС „Премести аларм + ширина и должина“ до овластениот број.
Гео-ограда: постави геофенс за тракерот да ги ограничи своите движења во една област. Единицата ќе испрати информации за аларм до АПП и веб-сервер кога ќе излезе или ќе се појави во оваа област.
Спуштен аларм: има сензор за спречување на отстранување на задната страна на уредот. Ако овој покриен сензор за индукција не е покриен повторно, уредот ќе испрати „Губење на аларми!“ На бројот на администраторот и СОС-бројот со СМС-порака.
Поддршка за компјутерска платформа за следење и апликација за следење паметни телефони.

 

Уред за следење GPS автомобили - карактеристики и функции 02

сега

5464 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести