GPS021W - часовник за следење за деца OMG - 168 долари

GPS021W - OMG Детско следење на часовници - Слика

Промоција:

     * Само S $ 168 (гаранција за месец 6)

     * Поддршка на претплатената картичка - $ 15 за следење на 6 месеци (без месечна претплата)

     * БЕСПЛАТНО подесување и обука

         Whatsapp + 65 8333 4466 да нарачате!

         Испорака истиот ден (нарачајте денес и добијте ја вашата артикал денес) - 15 долари, бесплатна достава на регистрирана пошта

3G / 4G GPS часовник за следење за деца е дизајниран да им даде на родителите или негувателите мир во врска со локацијата на детето. Не е секогаш лесно да се насочуваат и двете очи кон активните младинци, а GPS следењето е следниот најдобар начин да се следат и да се обезбеди нивната безбедност.

Во прилог на локацијата за следење, OMGGPS20W 3G GPS Tracker Watch за деца нуди мноштво карактеристики, вклучувајќи едно-и двонасочен повик и можност за поставување географски зони што ве предупредуваат кога вашето дете остави одредено подрачје. Ние гледаме кои уреди ги надминаа основите и како овие функции беа имплементирани.

карактеристики:

  • GPS, GPRS, LBS, WIFI, позиционирање на сензорот за гравитација.
  • Поддршка за телефон за итни случаи бр.
  • Поддршка на монитор броеви.
  • Броевите на пријатели што децата можат да ги повикаат.
  • Часовникот за аларм може да се постави со APP и алармот ќе биде испратен за да се гледа во одредено време.
  • Безбедно растојание, кога децата се надвор од претходно поставеното безбедно растојание, мобилниот телефон APP ќе го добие алармот.
  • Следење во реално време, следење во интервали, репродукција на историја.
  • Гео-ограда аларм.
  • Двонасочна комуникација.
  • Поддршка на Google Map.
 • Без месечна претплата (поддршка и однапред и однапред платена).

3G Детска GPS Tracker Watch - Електронска ограда - карактеристики LR

3G Детска GPS Tracker Watch-GPS Лоцирање на LR

3G Детска GPS Tracker Watch - итна помош за SOS

Гледајте 3G Детски GPS Тракер - Помош за итни случаи СОС

3G Детска GPS Tracker Watch - Историја на пат

Гледајте 3G Детски GPS Тракер - Патека за историја

3G Детска GPS Tracker Watch - Глас Чет LR

3G Детски GPS Tracker Види 22 LR

3G Детски GPS Tracker Watch - спортски педометар LR

спецификација:

 • Тип на производ: Водоотпорен 2.0MP камера дете 3G GPS Tracker Гледајте LBS + GPS + AGPS + WIFI позиционирање Smart Kids Watch
  Режим на локација: GPS + AGPS + LBS + WIFI
  LCD дисплеј со дисплеј: Екран на допир 1.4 IP IPS 240 240
 • Камера: 2.0MP
 • Мобилни апликации: Андроид и IOS
 • Мрежа: GSM / GPRS / GPS / WCDMA, WIFI поддршка
 • Процесор: MT6572A
 • Главен чип: MTK6572A двоен јадро 1.2GHZ, 256MB + 512MB
 • Батерија: 600mAh; батерија на полнење
 • Фреквенција: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900Mhz, WCDMA 2100 / 900
 • GPS: MT6627
 • GPS чувствителност:-159dBm
 • GPS прецизност:5-15M (2D RM)
 • GSM прецизност:50-200M
 • Bluetooth: 4.0
 • Време на полнење: 2-3 часа
 • Време на подготвеност: 72H
 • Материјал: Силиконски одделение за храна
 • Селектирај: 3G повик
 • Далечински мониторинг: поддршка
 • Додатоци: Упатство за корисникот + USB кабел

сега

15077 Вкупно прегледи 6 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести