Решенија за OMG iSafe Tracker, ristонска лента за светлина за лица со геофенс под коронавирус СОВИД-19 случаи на карантин / SHN

iSAFE - Следење на рачката за светло на рачката за геофантите под коронавирус карантин SHN случаи

Зглобот на светката GPS047D е светло светло со нова генерација со копче на тастатурата за болнички пациенти, позиционирање на персоналот и итен повик. Куќиштето за домување е обликувано со вбризгување со материјали од медицинско ниво. И фиксната структура со навој ја прави водоотпорна оценка до IP66. Рачниот зглоб може да биде опремен со ознака NTAG213 NFC. Beичарот на рачката е натоварен со хардверска платформа Bluetooth® 5.0, базирана на чип nrf52. Ги рекламира iBeacon и Eddystone (UID, URL, TLM) истовремено. Корисникот може да ја конфигурира GPS-рачката на светлината GPS047D преку апликацијата за конфигурација.

Како работи

GPS047D - Решенија на рачката за светло на рачката, за луѓето од геофенс под коронавирус детектор за карантин за случаи на SHN - Како работи

GPS047D обележувачите на светлата треба да се користат за локација во затворен простор, водич за мапи, заменување на средства, и др.

СЛЕДЕЊЕ НАВИГАЦИЈА УСЛУГИ
Следење на артикали Позиционирање во затворен простор Бесконтактен билет и плаќање
Следење на персоналот Роботска навигација Контролна контрола
Следење на клиенти Мапирање во продавница Услуга заснована на локација
Следење на подвижни алатки Советник за паркирање Содржина зависна од локацијата
Следење возила Локатор на седишта Заштита од загуба
Модели на движење Навигација во простории Безбедносни сигнали

спецификација

чипсет: брf52, нордиска nRF52
Број на моделот: GPS047D - Носен светилник
водоотпорен: IP66
Боја: Бела
Батерија: CR2032 монета батерија, 220mAh
Траење на батеријата: 10-12 месеци, со зададените поставки
Пренос на опсег: 90M
Поддршка: iOS 7.0+ и Android 4.3+ систем;
антена: 50ohm
големина: 35.9 * 11mm
Стил: Ristвончето нарак

сега

2990 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести