ГПС часовник за тракер за деца - водоотпорен (GPS02W)


Деца GPS Гледајте (Водоотпорен)Точно следење, Гласовен разговор, Ниско зрачење, комуникација со два начина Детски GPS часовник.

Деца GPS Гледајте 

карактеристики:

 • Во реално време комуникација
 • Двонасочна комуникација - Повикајте ги членовите на семејството за време на итен случај
 • Гласовен разговор
 • Точно следење - Поддржете ја мапата на Google (користете во кој било дел од светот)
 • Автоматски одговор
 • Именик
 • Бела листа
 • Гео-ограда
 • Историски песна
 • Не вознемирувачки
 • Будилник
 • СОС
 • Аларм со ниска батерија
 • Ниско зрачење
 • Долго чекање
 • Отпорни на вода
 • Материјал за силиконски манжетно одделение од храна

Детска GPS Гледајте (Водоотпорен - IP67)

параметри:

 • големина: 40mm * 43.5mm * 14.8mm
 • Тежина: 73g
 • CPU: MTK6260A
 • Меморија: 32MB ROM и 96MB RAM меморија
 • GPS: uBlox чип
 • GPS чувствителност: -159dB
 • GPS точност за следење: во рамките на 5m
 • Екранот: 0.96 инчи LCD, резолуција е 128 * 64
 • Батерија: 500mAh 3.7V
 • Време на подготвеност: 96 часа
 • Напон на полнење: AC 100-240V
 • Полнење на струја: ≥250mA
 • Работна струја: ≥150mA
 • Тековна состојба на подготвеност: ≥3mA
 • Надворешно напојување: DC5V
 • Мрежа: GSM / GPRS
 • Фреквенција: 900 / 1800Mhz
 • SAR: Максимален број на SAR е 1.14W, далеку под меѓународниот стандард за зрачење.
 • Температура на складирање: -40 ° C до + 80 ° C
 • Работна температура: -20 ° C до + 60 °

 

Цена: S $ 80 [гаранција 1 год.]

(Вообичаена цена: S $ 198)

 

сега

6214 Вкупно прегледи 12 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контактирајте не

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести