END029-Камера за преглед на гасовод OMG-објектив од 22 мм, LCD екран од 7 инчи (20м / 30м / 40м / 50м)

 

КРАЈ029 - Камера за инспекција на гасовод OMG комбинира сонда со врв на камера и 7-инчен LCD монитор за прегледување на тешко достапната област за инспекција. Делуксната кожа штитник за сонце обезбедува јасно гледање при надворешна инспекција и дополнителна заштита за мониторот. Доаѓа со целосно поместена футрола која ги чува сите комплети за лесен транспорт и употреба. Ги елиминира потребите за кинење на гипс картон за лоцирање на протекување и помага да се решат проблемите со цевките. Тоа мора да го има секој сопственик, изведувач, па дури и професионални водоводџии!

 

 

 

 

 

спецификација

водоотпорен: Да
Сензор: CCD
Стил: BOX камера
Функција: НОTНА ВИЗИЈА, Водоотпорна / Водоотпорна
Формат на видео компресија: H.264
Опции за складирање на податоци: SD картичка
Апликација: Надворешно, затворено
Големина на екранот: LCD монитор од 7 инчи
Големина на камера/материјал: 42 мм* 22 мм /нерѓосувачки челик
512Hz Вграден предавател 512Hz
Автоматско салдо: Да
Полнач: AC100-240V DC12.6V
агол на гледање камера: 145 °
Дијаметар на кабел: 4.9mm
извор на светлина од камерата: 12 парчиња LED со висока светлина (прилагодливо)
Должина на кабел: 20M, 30M, 40M, 50M
Начин на чување: 8G SD-картичка

 

316 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести