EA079-СЕТ - Сет за подлога за кревет за спречување паѓање на гласовен аларм OMG - аларм за пад што работи со подлога за кревет и влечење

EA079 -SETS - Поставување подлога за кревет за превенција од пад при пад на глас, ver2

Уникатен аларм со двојна намена
EA079-SETS DUAL снимен гласовен монитор работи како монитор за влечење или OR монитор на подлогата на сензорите и лесно може да се пренесе од кревет во инвалидска количка и назад, со што се елиминира потребата за повеќе уреди за набудување. Алармот предупредува кога магнетната жица за влечење се повлекува од мониторот или кога се отстранува притисокот од подлогата за осеќање на тежината. Мониторот автоматски се ресетира кога е заменет магнетниот кабел за влечење или кога притисокот повторно се применува на поврзаната подлога за сензори.

Персонализирани снимки
Елиминирајте го возбудливиот шум од алармот со снимање на персонализирана порака што ќе се репродуцира кога алармот се активира. Достапно до 15 секунди време на репродукција, можете да снимите мелодија или познат глас што ќе се слушне како звучен сигнал, како што е „Ве молиме, седнете г-ѓа онс, помошта е на пат“.

Секогаш на пат секогаш подготвен
Овој монитор е дизајниран без прекинувач за вклучување / исклучување, што значи дека е СЕКОГАШ и не може да се исклучи. Старателите го користат лесно достапното копче за ресетирање на алармот за да го замолчат алармот и да присуствуваат на потребите на жителите, без потенцијал случајно да го остават алармот.

Главни карактеристики:

• Професионално одделение
• двојни функции
• Опција за снимање глас
• Сијалички за изгубена подлога, слаба батерија и статус на аларм
• Способност за повик на медицинска сестра
• Подлога за сензор за кревет 10 ″ x30
•  Опции за набудување: Кабелска подлога, кат за подот, сигурносен појас и душек за паѓање
• Батериите не се вклучени (3-AA)

EA079-СЕТС: Сет за глава за аларм за справување со кревет за паѓање - Аларм за пад што работи со подлога за кревет и влечење (1 година гаранција)
EA079-ПБ: Подлога за сензори за постелнина со сребрена обвивка 10 ″ x30 ″, безбеден кабел за ослободување за спречување на есен (гаранција од 1 година)
EA079-АЛ: Снимање на гласовно аларм за спречување на есен (1 година гаранција)

481 Вкупно прегледи 4 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести