BWC109-W4 - OMG 4K резолуција WIFI / 4G носена телесна камера облечена во живо (WIFI / GPS / 4G)

BWC109-OMG 4K резолуција во живо проследувано носено тело со камера

Видео-аудио-рекордерот за спроведување на законот за единствен полициски систем 4G HD е високо интегрирана опрема дизајнирана за полиција, вооружена полиција, индустриски и трговски и други оддели за спроведување на законот. Опремата поддржува фотографирање, снимање видео, снимање, локално складирање, инфрацрвено ноќно гледање, ласерско позиционирање и 3G / 4G безжичен пренос, видеото може да се постави директно во позадина преку мрежни средини 4G или 3G или WIFI или AP, а корисниците можат да гледаат видеото преку клиентот за мобилен телефон и компјутер. Производот има предности на мала големина, мала тежина, лесен за носење, работа со едно копче со една рака, тој е добар помошник за полето на спроведување на законот.

Главни карактеристики:

  • Вграден 4G, WIFI, GPS модул, поддршка во реално време прегледајте ги видеата и локацијата на GPS во платформата за монитор од АПП и компјутер.
  • Членовите на тимот за поддршка разговараат, помеѓу уредот и платформата, можат да реагираат гласовна комуникација во реално време.
  • Функција на силен ноќен вид, способен да го види изгледот на лицето на луѓето јасно до 10 милиони во целосна темнина.
  • Не може да се бараат или избришат податоците за датотеките за снимање, освен ако не е овластено.
  • Функцијата на надреденост на карактерот, сите видеа и слики ќе бидат прикачени со време, проект на уредот, полициски лична карта и други информации, тие не можат да се уредуваат или да се преуредуваат, обезбедувајќи поефикасни правни докази.
  • Супер долгото име на датотека, имињата на датотеките на сите видео датотеки вклучуваат ID на уредот, време, полициски лична карта и други информации, погодни за архивирање и враќање на податоците.
  • Снимање на видео со целосна HD 4K, 2K, 1080P.
  • Главни функции, имено снимање видео, сликање фотографии, снимање звук.
  • Репродуцирајте аудио, видео и фотографија на сцена.
  • Видео податоците ќе бидат партиционирани и зачувани автоматски, избегнувајќи загуба на податоци предизвикана од неправилна работа.

 

ОС систем Android ™ 7.1
Сензор ДВОЈНА КАМЕРА, 8MP и 13MP
Процесорот 8-јадрен 64-битен процесор со мала моќност од 2.3 g 16nm
GPS Вграден во GPS, поддржувајте го GNSS: GPS, Glonass, Beidou
4G GSM / CDMA2000 / WCDMA / FDD / TDD LTE
ПТТ Помеѓу уредот и платформата можат да зборуваат двонасочна говорна комуникација / Членовите на тимот за поддршка;
WIFI 802.11b / g / N, 2.4GHz
БЛУЕТОТ Bluetooth 4.0
СОС Аларм со едно копче, побарајте помош од центарот
Видео резолуција Повеќекратна резолуција за снимање 4K x 2K 30fps , 1080P 60fps
Видео формат H.265 H.264 MPEG4
Двојна камера поддршка на
Аудио формат WAV
Знак за вода Кориснички проект, GPS лон и Лат, печат за време и датум Вграден во видео.
Пиксел за фотографии 42 Мегапиксел
Фото-формат JPEG
Snap Shot Снимајте фотографии за време на снимање на видео
Капацитет на складирање 32G, 64G, 128G, 256G
Снимање на едно копче Поддржете снимање со едно копче
IR светло 2IR светло
Друга помошна светлина Со едно бело светло и едно црвено ласерско светло, црвено и сино трепка
екран со течни кристали 2.4 инчен TFT-LCD екран на допир
Репродукција на аудио Да
Видео клипот 5 мин., 10 мин., 15 мин
зум 1-5X
Трансфер на видео ТИП C USB 3.0 / микро USB
Агол на снимање Широк агол на 140 степени
Инфрацрвен Автоматски инфраред
Night Визија До 10 метри со видливо откривање на лице
Водоотпорен IP67
Клип Висококвалитетен клип
Батерија 3050 mAH Литиумска отстранлива батерија, растеглива за 6100mAH или повеќе
време на полнење 5hours
Континуирано работно време Секоја батерија работи повеќе од 8 часа, 2 парчиња батерии работат повеќе од 16 часа
Јазик Мени на камерата на англиски јазик, поддршка на платформа англиски, руски, турски, виетнамски, тајландски, португалски, шпански, корејски, итн
Лозинка за заштита на Да поставите лозинка на администраторот за да овозможите бришење преку софтвер. Корисникот може да ги гледа само видеата, но не може да ги избрише.
Функција пред запишување 30-секунди пред-снимање.
Функција за пост-запишување 30 секунди последен рекорд
Управувајте со податоци од различни станици за управување Поддршка, приклучна станица со камера, може да управува со видеата во приклучна станица
далечински пристап за репродукција, преземање пребарување и други операции поддршка
димензија 58 25 * * 91mm
Тежина 165g
Отпорност на пад 2.5M
Работна температура -30 55 степени Целзиусови
Температура на чување -20 55 степени Целзиусови
софтвер Софтвер за плеер, репродукција на повеќе камери заедно, поддршка за преглед во живо / следење во живо / историска песна
1056 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести