BWC104-W4 - WIFI 4G носена тело камера (батерии што се отстрануваат)

BWC104-W4 - WIFI 4G носи фотоапарат во тело (батерија што се отстранува) - главна слика

 

BWC104-W4 - WIFI 4G носена тело камера (батерии што се отстрануваат)


Воведно видео
BWC104-W4 - WIFI 4G фотоапарат облечен во тело (батерија што се отстранува)

СПЕЦИФИКАЦИЈА

 димензија  78 *55 *32мм
 Тежина  184g
 Сензор  OV4689
 Чипсет  Ambarella H22
 Агол на снимање  Широк агол 170
 Водоотпорен  IP68
 Капацитет на батериите  Отстранлив литиум од 2500 mAH
 Bаттерија Lifeивот  Време на континуирано снимање (H.264):
околу 18 часа за 2 парчиња батерии (батеријата е целосно наполнета, IR, GPS, Wifi, екран, 4G, итн. затворени, статички податоци, видео резолуција 1280x720P 30fps, нормален квалитет на видео)
 Резолуција на фотографии  5м, 12м, 20м, 25м, 30м, 40м
 Видео резолуција  2560 × 1440 30P, 2304 × 1296 30P, 1920 × 1080 30P, 1280 × 720 30P, 848 × 480 30P
 Капацитет на складирање  16G/32G/64G/128G (Standard 32GB)
 Време на полнење  За 240 минути
 екран со течни кристали  2 инчен TFT-LCD екран со висок резолуција во боја
 Vформат на идео  H.264 / H.265 MPEG4
 Аудио формат  WAV
 Фото-формат  JPEG
 Ноќенпоглед  До 10 метри со видлива слика на лице
 IR светло  Да
 Дигитален зум  До 64X
 Аудио микрофон  Вграден микрофон со висок квалитет.
 Знак за вода  Кориснички ID, печат на време и датум, GPS координати Вградени во видео.
 Рафална фотографија  Снимање 2/3/5/7/10/15/20 фотографии по ред
 Snap Shot  Снимајте фотографии за време на снимање на видео
 Прашање за активирање  Аудибилни, визуелни и вибрации за да се означи почетокот и запирањето на снимањето
 Помошна светлина  Бела фенерче
 4G / WIFI / GPS LTE FDD: B1/B3/B7/B8/B20/B28A
WCDMA: B1 / B8
GSM: B3 / B8
 Надворешна мини камера по избор  720P
 Аудио/видео репродукција  Да
 Излез за слика  N / A
 Трансфер на видео  USB 2.0
 Единствен број на лична карта  Вклучете 5 дигитален идентификациски уред и полициска лична карта 6
 Заштита на лозинка  За да репродуцирате датотеки или да ја смените поставката на уредот, потребна е лозинка. (Лозинката може да се смени при поставување). Датотеките може да се избришат само на компјутер по внесување лозинка. Може да ги прегледувате само датотеките, но не можете да ги избришете на уредот.
 Функција пред запишување  30 или 60 секунди
 Функција за пост-запишување   35 минути
 Работна температура  -10 ~ 60 степени Целзиусови
 Температура на чување   -20 ~ 70 степени Целзиусови
  Стандардни додатоци  Прирачник, краток клип, адаптер, USB кабел
 Дополнителни додатоци   Полнач за автомобил, ремен за градите, ремен за рамо, држач за автомобил, надворешна мини камера, пластична кутија, мултифункционална докинг -станица, приклучок за полнење со агол

 

BWC104 - дневно - видео снимки на отворено (1080p)


BWC104 - W4 - Ноќна снимка на отворено (1080p)


BWC104 - W4 - Видео-снимка во затворен простор (1080p)


BWC104-W4- Дневно - видео-снимка на отворено (1080p)

1289 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести