BWC101 - WIFI / 3G / 4G носена телесна камера облечена во живо

СПЕЦИФИКАЦИЈА

големина  81.5mm*58mm*23.7mm(3.21″*2.28″*0.93″)
Тежина  140g (0.31lb)
индикатори
 LED индикатор со 3 бои за статусот на камерата, LED индикатор со 3 бои за нивото на батеријата
 Programвон што може да се програмира
 Вибрации
Трајност
Шок доказ  1.8m (5.9ft)
IP Оценка  IP67
Видео / слика / аудио
Кодирање  H.264 / H.265
Погледнете агол  140 степени
Видео резолуција  1080P30, 720P30, 480P30
Резолуција за пренос на видео  720P30, 480P30, 320P30
Аудио стриминг  поддршка
Стриминг на текст  поддршка
Пренос на бит-стапка  300 кг-4 милиони кб
Видео формат  MP4
Формат на слика  JPEG
Аудио формат  AAC
Snap Shot  За време на снимањето
EIS  Стабилизатор на слика од 6 оски
Безжични врски
Wi-Fi  2.4G & 5G, AP / STA / P2P, Wi-Fi канал може да ги постави управувачот со камери
Bluetooth  Далечински управувач, поддржете го вториот развој
IR  10 метри (2 IR LED)
GPS  Факултативна
НФЦ  N / A
3G / 4G  ДА
Батерија
Време на снимање  1080P до 12 часа; 480p до 15 часа
 GPS и WiFi вклучено на 480P30 12 часа и 30 минути
4G видео стриминг
работно време
 6.5-7.5 часа
Време на мирување  100 + часа
Време на полнење  4 часа
Снимање пред и објавување
Пред-снимање  30 секунди до 1 минута варира од поставките за резолуција
Пост-снимање  30 секунди до 1 минута варира од поставките за резолуција
Детектирање на движење  поддршка
Безбедносни карактеристики (по избор)
Шифрирање на датотеки  Шифрирање AES256 при пишување датотеки на мемориска картичка
 AES256 енкрипција RTSP Податоци за видео / аудио / текстуално пренесување на текст
мрежа за безбедност  Https & Http сервер
Безбедност на Wi-Fi  Проверка на динамички пински код
Команда за USB и команда JSON
 Сите поставки за камерата се достапни под режим на масовно складирање
 Сите поставки за камерата се достапни под USB едноставен режим
 УСБ-срцев ритам е достапно
 Контрола над LED/звучник е достапна под режим на масовно складирање
 Возачот Ambarella е бесплатен дури и додека е активирана шифрирање преку USB
 Поддржете бесплатна врска на возачот со компјутер
Хардверски интерфејс
УСБ влез  Поддржува поврзување со надворешна камера
Врска со Пого-пин  Поддржете ја операцијата приклучете и одете
Решение за монтирање
Стандардна монтажа  Подвижна крокодилска монтажна 360 степени
Изборно монтирање  МОЛЕ компатибилен монтирање
Дополнителна опрема  КЛИКФАСТ Студ
Надворешна камера  поддршка
Ноќенпоглед  Ултра перформанси при слаба осветленост и IR LED
Складирање  32 GB, 64 GB, 128 GB
Видео марка
Содржината е поддржана  ID на корисник / ID на уредот / Датум / Време / Гео-ознаки / Лого
771 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести