BWC095-WF - OMG WIFI GPS камера за пренос во живо на телото (батерија што се отстранува)

BWC095 - OMG-отстранлива батерија на телото што ја носи батеријата - Отстранлива батерија - карактеристики

 

BWC095 - Облечена камера од батерија на отстранлив OMG - ротација од 360 степени
BWC095 - Облечена камера од батерија на отстранлив OMG - Батерија што се отстранува

ТЕХНИЧКА СПЕЦИФИКАЦИЈА

Чипсет

 • Ambarella H22

големина

 • Димензија (мм): 80 * 56.75 * 30.7 мм
 • Тежина со GPS: Со батерија 1 парчиња внатре: со 4G (по избор): 179g / Без 4G: 168g

Видео

 • Пред-снимање: 30 секунди / 60 секунди (индивидуализира)
 • Видео резолуција: 2560 × 1440 30P, 2304 × 1296 30P, 1920 × 1080 30P, 1280 × 720 30P, 848 × 480 30P
 • Време на разделување на видео: 5МИН / 15МИН / 30МИН / 45МИН
 • Видео формат: MP4 H.264 / MP4 H.265

Фото

 • Големина на фотографија: 5M/20M/25M/30M/40M
 • Snap Shot: Фотографирајте за време на снимање или стенд-бај

Леќа

 • агол на гледање: 170 °

Батерија

 • Капацитет на батеријата: Отстранлив 2500mAH (1 парчиња)
 • Траење на батеријата (GPS / IR / lcd, нормален темперамент, H.264):
 1. 9 часот @ 848 * 480 30П
 2. 8 ч. @ 1280x720P 30P
 3. 5 ч. @ 1920 * 1080 30p (1 батерии)
 • Време на наплата: поддршка

Карактеристики

 • Фотографирајте додека снимате видео: До 64X
 • Wi-Fi: поддршка
 • GPS: поддршка
 • 4G: Факултативна
 • Инфрацрвен ноќен вид: Ноќен вид со висок квалитет
 • Складирање (меморија): Вградување - 32 GB / 64G / 128 GB (Стандарден 32 GB)
 • TFT екран: 2-инчен LCD екран на врвот
 • водоотпорен: IP66
 • Бело светло: поддршка
 • Пред-снимање: OFF / ON
 • Снимање на јамка: OFF / ON
 • Јачина на звук: 0 12 ~
 • Временска зона: -12 ~ 12
 • Заштита на лозинка: поддршка
 • Воден жиг: Кориснички проект, Печат на време и датум, GPS координати вградени во Видео
 • Мулти-јазик: Португалски, англиски, руски, јапонски, полски, француски, шпански итн
  1. Wi-Fi / GPS (по избор)
  2. Околу 9 часа траење на батеријата за батерии што може да се отстранат 1 парчиња
  3. 2.0-инчен LCD екран на задниот дел
  4. H.265 / H.264 видео-кодирање
  5. 1440p, 1296p, 1080p, 720p, 480p
  6 Водоотпорен IP65
  7. Видео / позиционирање / разговор во реално време
  8. Инфрацрвено светло супер ноќно гледање

температура

 • Температура на чување: -20 60 ℃ ℃ ~
 • Влажност на продавницата: 15% ~ 90%
 • Работна температура: -20 60 ℃ ℃ ~
 • Работна влажност: 15% ~ 90%

HDMI

 • N / A

Тип на USB кабел

 • USB 2.0
1449 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести