BWC073-4GFR - камера облечена во каросеријата на полициското ОМГ - 4G живо во живо со дизајн за препознавање на лицето за безбедноста на аеродромот

BWC073-4GFR - камера облечена во каросеријата на полициското ОМГ - 4G живо во живо со дизајн за препознавање на лицето за безбедноста на аеродромот

BWC073-4GFR - камера облечена во каросеријата на полициското ОМГ - 4G живо во живо со дизајн за препознавање на лицето за безбедноста на аеродромот

BWC073-4GFR - камера облечена во каросеријата на полициското ОМГ - 4G живо во живо со дизајн за препознавање на лицето за безбедноста на аеродромот

За уредот

 • BWC073-4GFR поддржува 4G и WIFI мрежа, видео преносот во реално време и двонасочен аудио пренос ви овозможуваат унифицирано распоред на тимот и му овозможува на директорот за службеници да распореди на сцена сцена од софтверски центар во секое време.
 • Со функција за следење на GPS, локацијата и службената линија на офицерот можат лесно да се следат преку мапата на Google, ќе биде многу ефикасно за менаџерот да командува со инциденти во ситуации.
 • Вградениот звучник и микрофон ви помага да ги пријавите сите информации во соодветно време.
 • 2.0 инчен екран на допир
 • 1080P целосна HD снимка
 • Вграден 4G за пренос на видео во живо
 • Вграден WIFI
 • Вграден GPS за следење во живо и историско
 • Оперативен систем Андроид
 • СОС-качувањето
 • Двонасочна аудио комуникација
 • IP67 водоотпорна оценка
 • Вградена топла заменлива батерија
 • 2500mAh (опција за голема батерија 3600mAh по избор)
 • Поддржете ја надворешната камера на HD

BWC073-4GFR - камера облечена во каросеријата на полициското ОМГ - 4G живо во живо со дизајн за препознавање на лицето за безбедноста на аеродромот

 

 

BWC073-4GFR - камера облечена во каросерија на полициско ОМГ - 4G живо во живо со дизајн за препознавање на лицето за безбедноста на аеродромите - Мулти преглед

Поглед на камера 360

СПЕЦИФИКАЦИЈА

ГЛАВНА ФУНКЦИЈА: 

 1. Чип-сет: Платформа MTK
 2. Леќа и сензор: 8M CMOS сензор, хоризонтален широк агол 125 степен
 3. Екран: 2.0 инчен колоритен екран на допир
 4. Storage: 16GB 128GB по избор (Вградена микро SD картичка)

ВИДЕО:

 1. резолуцијата: 1920 * 1080, 1280 * 720, 848 * 480
 2. компресија: H.264
 3. Формат: MP4
 4. Клип: 10минути, 20 минути, 30 мин., Автоматско конфигурирање
 5. Пред-снимање: До 30 секунди
 6. Пост-снимање: 10 до 30 мин

СНЕПШОТ:

 1. Слика: 36 мега пиксел
 2. Формат на слика: JPEG

НОЌНА ВИЗИЈА:

 1. растојание: 10 метри
 2. IR прекинувач: Автоматско или рачно

Моќност:

 1. Батерија: 2500mAh (батерија 3600mAh по избор)
 2. Работно време: 720P продолжува да работи 6 часа
 3. Време на полнење: За 3.5 часа
 4. Димензија: 96x57x26 (мм) / 160g
 5. Отпорност на капки: 2 метри
 6. IP одделение: IP67

ДРУГИ:

 1. 4G мрежа : LTE-4G опсег: B1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 38, 39, 40, 41
 2. Вграден WIFI: 802.11 a / b / g / n
 3. Вграден GPS: Да
 4. Bluetooth: BT4.0

КВАЛИТЕТ: сертификација: CE, FCC

4219 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести