BWC065 - Безбедносна камера за глава на камера со кациги 4G WIFI

За производот:

  • 4G кацига за кациги со HD видео во живо: Пренесување во живо на HD видео во реално време на веб-страницата преку T8, поддршка на повеќестепена станица за испраќање и други мобилни терминали за прегледување на видео во живо и воспоставување на повеќе партиски конференциски повици за дискусии и објавување команди
  • 4G кацига за кациги со HD HD трансмисија во реално време: i) Визуелна команда и испраќање: HD видео во реално време 2-насочен глас; Индивидуална емисија во живо со индивидуална глава, Мулти-личност со 2-глас дискусија; Дистрибуирање на видео, локално складирање и враќање на видео во реално време. ii) Складирање на видео дистрибуција: Преземање и дистрибуција на видео во реално време, целиот пат назад кон серверот, сè до 4G кацигата со кациги Локално чување
  • Складирање на облак за пренесување на HD снимање: Управување со снимање и пренесување на лице место - Работа сликајте на лице место (или Видео) на лице место и поставете ги на Складирање во Облак. Командниот центар добива навреме навреме и може да ги провери веднаш.
  • Аларм со едно копче на СОС: Кога ќе се појави итен случај, кликнете на копчето SOS на кацигата за кациги за да ги пријавите вашето видео и локација во реално време до командниот центар и звучете ја сирената. Диспечер на командниот центар веднаш ќе го види видеото на службеникот за спроведување на законот и нејзината точна локација. Другата апликација за мобилна телефонија во истата група исто така ќе добие информации за аларм на персоналот во реално време и може да ја знае GIS локацијата на членот на тимот во реално време и да замине на местото на настанот за поддршка за спасување според навигацијата на мапата.
  • Стан команда и испраќање засновано врз ГИС: Локација на член, Историска песна Предавање во реално време, Интернет Пребарување избор на едно копче круг, брза команда.
  • Ниво на заштита на IP66
  • Групски разговор: Корисниците можат да иницираат или да добиваат говорни интеркомови сè додека се во опфатот на 4G или WiFi мрежата, без оглед на географските ограничувања; Поддршка за фиксен разговор во групата, разговор за привремена група и тесен широкопојасен разговор.

спецификација:

Оперативен систем : Андроид

Видео / аудио :
Видео компресија : H.264
Видео формат: MP4
Аудио компресија: G711
Аудио влез / излез: Поддршка

Компресија на код :
Видео резолуцијата: 1080P / 720P / VGA
Видео Брзинанарамки: 1080p @ 25fps / 720p @ 25fps
Стапка на видео-бит: Може да се постави
Локација: Вграден GPS или Beidou

Складирање: 
тип: картичка за microSD (TF)
Максимален капацитет: 64GB / 128GB

Безжична врска: 

4G: TD-SCDMA / EVDO / WCDMA / LTE-TDD FDD
Wi-Fi: Поддржувајте го протоколот 802.11b / g, 2.4GHz
Wi-Fi Енкрипција: WPA, WPA2, WEP протокол за криптирање

Пополнете светлина:
Професионална 2pcs 2W бела светлина, со далеку и близу светло осветлување 20 метри прегледна, 30 метри чиста човечка

Други параметри: 
ЛЕР индикатор: ЛЕР со голема осветленост
Ласерски позиционирање на светлина: Поддржете го ласерскиот зрак за да помогнете во позиционирањето на снимањето
заштита: Ниво на заштита на IP66
Лог функција: Поддршка
Работно температура: -20 ~ + 60
Работно Влажност: 40% –90%
Батерија: Екстерна полимерна литиумска батерија, единечна моќност на батеријата 6000 mAh
Континуирано Работно време: Повеќе од 8 часа

4962 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести