SPY993 - OMG GPS / SPY камера RF детектор за двоен сигнал, опсег 1-8000MHz, GPS / 1.2G / 2.4G / 2G / 3G / 4G, растојание 5-8m

Детектор за GPS двојна сигнал GPS SPY камера, опсег 1-8000MHz, растојание 5-8m

Опис на производот

Професионален уред за радио откривање, висока чувствителност, прилагодлив праг, голем опсег на откривање на фреквенција
* Лесен за употреба (само копче за менувач + чувствителност), звук и светлина, индикатор за тревога, точен и сигурен
* Способен за откривање на мобилен, unicom, телеком, 2G. 3G 4G картичка за грешки и локатор
* Способен за откривање на Локатор на пакети со GPS-пренасочување со Hith-брзински преснимувања
* Може да има 1.2G / 2.4G безжична камера
* Може да се скрие безжична камера од 5.8GHZ и Безжично прислушување.

спецификации
Опсег на фреквенција: 1MHz-8000MHz
Откривање на динамичен опсег: > 73Дб
Чувствителност на откривање: .0.03mw (главна фреквенција)
Опсег на детектирање:
2.4GHz безжична камера: 10m2 (стандардна 10mW кармера)
1.2GHz безжична камера: 15m2 (стандардна 10mW кармера)

Мобилен: 2G,3G,4G:10m2
Укажување: LED светло 9-нивоа Светлечки упатства / модулации, упатства за звук
Моќност: вградена литиум-полимерна батерија од 3.7V
Работна струја: 60mA работно време: 10-15 часа
материјал: легура на алуминиум + ABS
Обем: 115x52x20mm

апликација
1. Без разлика дали е инсталиран автомобил или канцеларија Безжична бубачка или tracker за локација
2. Без разлика дали вашиот мобилен телефон е прислушен или ненормален - испратете го сигналот без причина кога е во режим на подготвеност)
3. Дали има зрачење од базната станица на вашата работна околина и станбените згради
4. Дали беспилотните камери се фокусираат на вас од прозорецот
5. Откривање на безжичен мрежен сигнал, сигнал за основна станица за мобилни телефони, систем за безжичен надзор
6. Дали има опасно електромагнетно зрачење е предизвикано од откривање микробранова печка
7. Дали има сомнителен безжичен сигнал
8. Откривање на тоалети, хотели, хостели во училиштата и простории за сместување
9. Деловно преговарање, училишни прогонувачи, фабрики, воени објекти
10. Радио бран помеѓу човеч табела и акција во случајност
11. Хипотекарен автомобил, втор автомобил, пијано брокер, компанија за сврзување, компанија за мали заеми, корпорација за финансирање на информации

GPS SPY камера RF детектор за двоен сигнал, опсег 1-8000MHz, растојание 5-8m - 03 ново

 

GPS SPY камера RF детектор за двоен сигнал, опсег 1-8000MHz, растојание 5-8m - 01 ново

GPS SPY камера RF Двоен сигнал детектор, опсег 1-8000MHz, оддалеченост 5-8m - 2

GPS SPY камера RF Двоен сигнал детектор, опсег 1-8000MHz, оддалеченост 5-8m - 4

 

5450 Вкупно прегледи 4 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести