GPS008W - OMG GPS Tracker Watch за деца

GPS008W-OMG-Kids-GPS-Tracker-Watch

OMG 2.0MP камера Детски часовник со GPS Tracker LBS +GPS+AGPS+WIFI позиционирање паметен детски часовник

Промоција:

* 98 американски долари (168 американски долари)
* БЕСПЛАТНО подесување и обука
* Whatsapp +65 8333 4466 за нарачка!!
* Испорака истиот ден (Нарачајте денес и добијте ја вашата ставка денес) – 12 S$

Детски часовник со GPS tracker е дизајниран да им даде мир на родителите или на старателите за тоа каде се наоѓа детето. Не е секогаш лесно да се внимава на активните млади, а следењето со GPS е следниот најдобар начин да ги следите и да се обезбеди нивната безбедност.

Покрај следењето на локацијата, OMGGPS08W GPS Tracker Watch за деца нуди мноштво функции, вклучително и еднонасочно и двонасочно повикување и можност за поставување зони со гео оградени што ве предупредуваат кога вашето дете ќе ја напушти одредената област. Гледаме кои уреди ги надминаа основите и како тие карактеристики беа имплементирани.


карактеристики:

 • GPS, GPRS, LBS, WIFI, позиционирање на сензорот за гравитација.
 • Поддршка за телефон за итни случаи бр.
 • Поддршка на монитор броеви.
 • Броевите на пријатели што децата можат да ги повикаат.
 • Часовникот за аларм може да се постави со APP и алармот ќе биде испратен за да се гледа во одредено време.
 • Безбедно растојание, кога децата се надвор од претходно поставеното безбедно растојание, апликацијата за мобилни телефони ќе го прими алармот.
 • Следење во реално време, следење во интервали, репродукција на историја.
 • Гео-ограда аларм.
 • Двонасочна комуникација.
 • Поддршка на Google Map.
 • Без месечна претплата (поддршка и однапред и однапред платена).

 

3G Детска GPS Tracker Watch - Електронска ограда - карактеристики LR

 

3G Детска GPS Tracker Watch-GPS Лоцирање на LR

 

3G Детски GPS Tracker Watch - 2-телефонски повик + СОС

3G Детски ГПС Тракер за следење - двонасочен телефонски повик + СОС

 

3G Детска GPS Tracker Watch - итна помош за SOS

Гледајте 3G Детски GPS Тракер - Помош за итни случаи СОС

 

3G Детска GPS Tracker Watch - Историја на пат

Гледајте 3G Детски GPS Тракер - Патека за историја

3G Детска GPS Tracker Watch - камера

3G часовник за следење на GPS GPS - камера

 

3G Детска GPS Tracker Watch - Глас Чет LR

 

3G Детски GPS Tracker Види 22 LR

 

3G Детски GPS Tracker Watch - спортски педометар LR

Бои

3G Детска GPS Tracker Watch - Бои

спецификација:

Тип на производ: Водоотпорен 2.0MP камера дете 3G GPS Tracker Гледајте LBS + GPS + AGPS + WIFI позиционирање Smart Kids Watch
Режим на локација: GPS + AGPS + LBS + WIFI
LCD дисплеј со дисплеј: 1.54inch екран, 240 * 240, 2.5 d сензорен екран на допир
Камера: 2.0MP
Мобилни апликации: Андроид и IOS
Мрежа: GSM / GPRS / GPS / WCDMA, WIFI поддршка
Главен чип: MTK6572A двоен јадро 1.2GHZ, 256MB + 512MB
Батерија: 600mAh; батерија на полнење
Фреквенција: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900Mhz, WCDMA 2100 / 900
GPS: MT6627
GPS чувствителност:-159dBm
GPS прецизност:5-15M (2D RM)
GSM прецизност:50-200M
Bluetooth: 4.0
Време на полнење: 2-3 часа
Време на подготвеност: 72H
Материјал: Силиконски одделение за храна
Означи: 3G повик
Потврдување: CTA, CCC, CE

Водоотпорен 2.0MP камера дете 3G GPS Tracker Гледајте LBS + GPS + AGPS + WIFI позиционирање Smart Kids Watch

3015 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести