SPY090 - Камера на фото рамка OMG, детекција на движење

Фото фотоапарат, детекција на движење

  • Поставете ја камерата за рамка за слика насекаде во видео, Никој нема да се сомнева дека сликата што седи на масата или на вашата работна маса е всушност скриена камера со вграден DVR, оваа скриена Picture DVR ќе тивко снима сè што се случува
  • Ви обезбедува и вашата фамилија и исто така држи мемориска банка со видеа и фотографии од неверојатни моменти кои оваа леќа ја фаќа. Шпион рекордер на HD резолуција!
  • 720P HD Super Clear видео квалитет: 1280 * 720P на 30fps поддршка микро SD картичка до 32gb (НЕ се вклучени)
  • Вградена батерија
  • Полнење на напон: DC5V
  • Време на полнење: 2 часови
  • Капацитет на батеријата: 300mAh
  • Време на работа: 60min
  • Префрлете ги податоците за диктаторот директно од Слика камерата на вашиот компјутер преку USB кабел, па можете лесно да го репродуцирате на вашиот компјутер

Спецификации на производи

◆ Видео резолуција: 1280 * 960

◆ Резолуција на фотографии: 1280 * 1024 8Mпиксели

◆ Видео декодирање: M-JPEG

◆ Видео формат: AVI

◆ Стапка на слика: 30fps

◆ Сооднос на слика: 4: 3

◆ интерфејс: USB 2.0

◆ Напон на полнење: DC 5V

◆ Батерија: Висок капацитет на полимер Литиум батерија 430mA

◆ Складирање: надворешен слот за TF / SD картичка, до 32GB-не вклучен-. Исто така може да се користи како USB диск

◆ Поддржува: Windows ме / 2000 / xp / 2003 / Vista / 7 / 8 / 10 (сите меки ја читаат мемориската картичка онака)

◆ Големина: 7.7 x 5.7 x 0.6 инчи

◆ Тежина: 162g

Пакетот вклучува

1 x фото рамка камера

1 x USB кабел за податоци / полнење

Прирачник за корисник x 1

совети

✔ Најдобри визуелни резултати во посветлата околина

HargeПополнете повеќе од 2 часа за првите 3 - 5 намени

✔ Користете квалитетна SD / TF картичка за снимање

✔ Не изложувајте на влажност

информација за продуктот

Фото рамка камера, откривање на движење - 2

Фото рамка камера, откривање на движење - 3

Фото рамка камера, откривање на движење - 4

Фото рамка камера, откривање на движење - 5

Фото рамка камера, откривање на движење - 6

 

5383 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести