GPS053D - Уред за следење на моторни велосипеди / мотори за GPS

GPS053D - GPS мотор велосипед - Уред за следење на мотоцикли

СПЕЦИФИКАЦИИ НА

Име на уред
Пренослив уред за следење на GPS
модел
GPS053D
Карактеристики
5000mAh долго време на подготвеност
Димензија на уредот
100mm (L) * 60mm (W) * 24.5mm (H)
Димензија на кутија
117mm (L) * 90mm (W) * 49mm (H)
Dтелесна тежина
186g
Уред + тежина на жица
195g
Квад бенд
850 / 1900 / 900 / 1800MHz
Точност на GPS
5-10m
Тип на позиционирање
GPS / BDS / LBS
Резервна батерија
5000mAh
Чувствителност на GPS
-144dBm
Чувствителност за следење
-160dBm
Работна температура
-25 ℃ —75
GPS чип
МТК
GSM / GPS антена
Вграден дизајн
1210 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести