SPY094 - Камера со кутии со ткиво OMG

Камера со ткиво кутија - 1

 

информација за продуктот

Модул за камера за далечинско следење на 1080 WIFI
(Погоден за iPhone / Андроид / Табела / Компјутер)

Овој производ е модул за мониторинг на мрежна камера со HD (1080P @ 25FPS), со надворешна TF картичка. Тоа е мулти-функционален високотехнолошки производ кој ги интегрира функциите на снимање на видео, фотографирање, аларм за откривање на движење и следење на реално време во APP итн.
Овој производ е опремен со батерија со висок капацитет;
5 милион пиксели видео со висока дефиниција;
Поддржува до 32GB TF картичка;
Долготрајна работа и работа со APP, што го прави поудобно. Покрај тоа, таа функционира како најдобра алатка против кражба и собирање докази со силно прикривање.

Карактеристики на производот 

  • Флексибилен изглед и лесен за носење;
  • Голем капацитет на батеријата може да работи долги часови;
  • Со скриена видео функција;
  • Работа додека се наплаќа;

спецификации:

Пиксели 5 мегапикселна CMOS
резолуцијата 1080P / 720P / 480P Избор
Видео формат AVI
рамки 25
Агол на гледање 90 °
Растојание при снимање со детекција на движење 6 m права линија на далечина
Минимална осветленост 1LUX
Капацитет на батериите 4000MA
Континуирано време на снимање Над 24 часа
Компресиран формат H.264
Опсег на снимање на звукот 5㎡
Потрошувачка на енергија 260MA / 3.7V
Температура на чување -20-80 ℃
Работна температура -10-60 ℃
Работна влажност 15-85% RH
Вид на мемориска картичка ТФ картичка
Максимален капацитет на мемориска картичка 32GB
Играј софтвер VLCPlayer / SMPlayer
Компјутерски оперативен систем Windows / Mac OS X
Мобилен оперативен систем Андроид / iOS
веб прелистувач IE7 и погоре, хром, firefox safari.etc
Најважни клиенти 4

Како да поставите WIFI?

Далечинско гледање видеа снимени на SD-картичката со помош на мобилната апликација. Лесно за поставување WIFI и IP камера.
За да ја користите одликата P2P / WIFI, само свртете го прекинувачот WIFI на задната страна на „вклучено“, изберете ја Clocks WIFI мрежата на вашиот мобилен телефон и користете ја апликацијата за мобилен телефон.
Мобилната апликација има тони карактеристики како што се: снимање видео директно на вашиот телефон, снимање на снимки, слушање видео во живо, гледање на видео што е зачувано на SD картичката, прилагодување на осветленоста / контрастот, поставување стандарди за движење, ориентација на видео итн. .
Откако фотоапаратот ќе биде поврзан со вашиот рутер преку вградениот WIFI, пристапете до вашето видео од каде што имате LTE / 3G на вашиот мобилен уред.
Исто така доаѓа со програма за да ги видите видео од било кој компјутер Windows.

Камера со ткиво кутија - 2

 

Камера со ткиво кутија - 3

 

Камера со ткиво кутија - 4

 

Камера со ткиво кутија - 5

 

2142 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 258.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести