BWC011 - OMG WIFI / GPS / 4G каросерија за тело (топла размена на батерии)

Краток вовед

Тело камери се преносни уреди кои можат да снимаат видео и аудио. Уредите исто така можат да пренесуваат видео и аудио во живо преку 3G или 4G, да направат следење во живо со GPS. Уредите имаат TFT монитор и копчиња на неа и корисникот може лесно да го управува уредот. Теловите камери обично ги користи полицаец, чувар и други полициски службеници.

Главни карактеристики

Уредот е компактен и погоден за пренослива употреба на снимањето.
- Корисникот може да добие видео и аудио во живо преку 3G, 4G или WiFi,
- Корисникот може да добие живо следење на уредот преку вграден GPS во уредот. GPS податоците исто така ќе бидат снимени во датотеката за снимање со аудио и видео, така што корисникот може да ги добие податоците за локација во датотеката за снимање.
- Користете литиумска батерија за напојување. Уредот може непрекинато да снима за 12 часа со 2 батерии.
- Вграден 32G простор за складирање. (64G ~ 128G опционален простор за складирање)
- Вградените 4 милиони пиксели камери, поддршка за снимање на 1080P, 720P или D1 резолуција, поддржуваат фотографирање со 40 милиони пиксели, 32 милиони пиксели и 2 милиони пиксели.
- Поддршка IR. Поддржи снимање во текот на ноќта.
- Име на фајлот има информации за датум, време, тип на запис, што го олеснува пребарувањето и документот.
- Корисникот може да ги истражува, бара и репродуцира датотеките на уредот.
- Поддршка за панично копче. Алармот за паничното копче може да се испрати до контролниот центар преку 3G / 4G.
- Рекорд енкрипција ги прави доказите посигурни.
- Уредот може да прикаже ID на уредот, корисничко име, датум и време.
- Уредот може да прикаже информации за користење на батеријата, статус на полнење, системско време и мемориски простор. Уредот има светлосна индикација за вклучување, снимање на видео или аудио. Зеленото светло укажува на вклучување, црвено светло означува видео снимка, жолто светло означува аудио снимање.
- Уредот може да го пријави алармот на настанот, вклучително и алармот за ниско ниво на батеријата, недоволниот аларм за меморија итн.
- Уредот има лог датотеки. Уред со настани за најавување кои вклучуваат вклучување / исклучување, снимање на видео, снимање на аудио, фотографирање, фиксна GPS статус, 3G / 4G конекција и WiFi конекција.

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 2

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 3

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 4

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 5

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 6

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 7

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 8

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 9

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 10

WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 11

спецификација

OS

 • Оперативен систем: Linux 3.10.73
 • Време за подигнување: <8 s
 • Јазик: англиски

Видео

 • Внесување на видео: 1x дигитална камера за снимање на 1080p / 720p / 360p, достапна за надворешна камера
 • Видео излез: 2 инчен LCD екран
 • Резолуција на снимање: 1920×1080/1280×720/640×360
 • Стапка на рамка: 30 fps @ 1080p
 • Режим на снимање: Снимајте аудио и видео во исто време
 • Компресија: H.264 (висок профил до ниво 4.1)

Аудио

 • Аудио влез: 1x MIC влез, подржува поврзување со USB
 • Компресија: ПВК
 • Аудио запис: Поддржува аудио снимање

Видео процес

 • Резолуција на видео во живо: 1920×1080/1280×720/640×360
 • Фотографија: 1920 × 1080 ~ 8640 × 4752
 • Снеп: Поддршка при фотографирање за време на снимањето (основата на резолуцијата за снимање)
 • Начин на чување: Вградена 32 GB SD картичка (достапна за 32 ~ 128 GB)

извор на светлина

 • Светло на блицот: За да ја зголемите осветленоста кога снимате или фотографирате
 • Ласерски: Поправете го приказот кога снимате
 • IR: До 10 Метри со видлива слика во текот на ноќта

Двонасочен радио

 • Возвраќа: Поддржува двонасочно радио помеѓу различни уреди (само за 4G / 3G уред)
 • Разговор назад во платформа: Поддржува двонасочно радио помеѓу уредот и платформата (само за 4G / 3G уред)

Леќа

 • Агол на леќата: > 125 °

Аларм

 • Внесување на аларм: Поддршка за внесување на алармот и алармот може да се прикаже на платформата

Интерфејс

 • USB: 1x USB, за полнење, комуникација со компјутер, надградба на ОС, поврзување на надворешен фотоапарат итн

мрежа

 • Протокол: TCP / IP
 • 3G / 4G: Изборно, вграден во модулот 3G / 4G (LTE FDD / LTE TDD / WCDMA / TD-SCDMA / GSM / CDMA EVDO / CDMA 1x. Забелешка: ова може да биде различно со различен модул.)
 • WiFi: Факултативна, поддржува WIFI конекција и АП

GPS

 • GPS: Опционален модул за BDS / GPS / GLONASS, за снимање на локација и брзина

фирмверот

 • OSD: Прикажување и време на снимање, лична карта, идентификација на службеник, локација, брзина
 • Препишете: поддршка
 • Репродукција: Поддршка за репродукција, датотека наведена според времето и алармот
 • Брзина на игра: Поддршка од 1 / 128 до 128
 • Пред-снимање / објавување: Максимално 20 s пред-снимање и пост-снимање
 • Дјуарп: Поддржете го dewarp за да ја направите сликата попрецизна и реалистична
 • Безбедносен режим: Треба лозинка за да влезете во поставување или репродукција во безбеден режим
 • Шифрирање на записот: Поддршка Рекорд енкрипција, шифрирана видео може да се репродуцира во специјален плеер
 • Пријавете се: Вклучување / исклучување на снимање, поставување на промена, стартување на рекорд, аларм итн

софтвер

 • играч: Софтверот со плеер, заедно со повеќе камери, исто така може да ја пушти шифрирана датотека
 • CMSV6: Се користи само за моделот 4G / 3G, подржува живо во живо / следење во живо / историска песна

Надградба

 • Одржување на фирмверот: Проверката на фирмверот може да се надгради преку USB

Работна состојба

 • Температура: -40–60 ℃
 • Влажност: 40% ~ 80%

други

 • Време: синхронизирајте со GPS, интернет, компјутер
 • Двоен бит поток: Два различни битови за снимање и пренос во живо преку 4G / 3G
 • стандардно: Може да се постави на стандардно поставување
 • Индикатор: Моќ, снимање, Snap, аудио снимање
 • Капацитет на батеријата: 1 парчиња Батерија што може да се замени, секоја од 2600mAh, држете го уредот NON-4G да работи околу 8 ч., Чувајте го уредот 4G да работи околу 4.6h.
 • Време на полнење: околу 4ч.
 • Резервна батерија: 60mA (Факултативно, држете го уредот да работи за време на прекинувачот на батеријата или батеријата).
 • Водоотпорен: IP68
 • големина: 88.3 59.8 * * 34.4mm
 • Тежина: за 165g

BWC011 Тело Поминато Камера Видео снимки

Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Терминал за ферибот Харбурбеј

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=MZOOThkg_oU [/ embedyt]

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Потребата за камери што се носат на телото и нивните ефекти врз полицијата и јавноста
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Телефонски фотоапарати: Подобрување на односите меѓу пациентите и здравствената заштита во болниците
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
5 Работи што треба да ги знаете за полициските камери за тело
Предности на користењето на полициската камера за предупредување за тело
Полициски камери за каросерија и приватност
Како им помага на фотоапаратите кои се носат на телото за спроведување на законот?
Ефект на фотоапаратите облечени во каросеријата врз чуварите
членовите
Придобивки од камери за носење на тело од полицијата
Перцепциите на граѓаните за камери што се носат на телото
Камери за носење на тело
BWC101 - WF4G - OMG Android Wifi 3G / 4G Bluetooth Walkie Talkie со двонасочна радио камера
BWC095 - OMG-отстранлив акумулатор за кабел за тело
BWC094 - Достапна OMG мини камера облечена во каросерија
BWC089 - ОМГ 16 долги часови лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полициска телесна тежина на ОМГ ослабена камера за безбедносни чувари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC081 - OMG Ultra Mini WIFI полициско тело облечено во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - OMG мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - OMG-отстранлива мемориска картичка со микро кабел за тело
OMG лесна тежина WIFI тело спроведување на законот кампирана, камера, Видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Омилена камера на ОМГ мини полициско тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - OMG Mini полициска камера облечена во тело
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
OMG WIFI преносен безбедносен 12MP фотоапарат, 1296P, H.264, контрола на апликација (SPY084)
Додатоци за фотоапарати
Докинг станица облечена во каросерија
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
BWC007 OMG - фотоапарат облечен во каросерија на телото на Ambarella A12 / WIFI видео во живо / долг работен час
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести