BWC090 - полициска телесна тежина на ОМГ ослабена камера за безбедносни чувари (широк агол 170-степен 12 работни часа)

BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа) - v5

СПЕЦИФИКАЦИЈА

ПРЕГЛЕД

 • Видео резолуција: 2304*1296P 30P;1920*1080P 30P,1280*720 60P
 • Видео формат: H.264 MPEG4
 • Аудио: Вграден микрофон со висок квалитет.
 • Формат на аудио: AAC2./MP3
 • Вода марка: Корисник за идентификација, време и датум Печат вметнат во видео.
 • Камера: 34 Мега пиксели
 • Резолуција на фотографии: 14M(5376*3024 16:9)34M(7696*4329 16:9)
 • Snap Shot: Снимајте фотографии за време на снимање на видео
 • Капацитет за складирање: 16G / 32G / 64G / 128G
 • Ниво на складирање: Визуелен показател
 • Јазик на менито: Англиски / полски / руски / кинески
 • Снимање со едно копче: поддршка
 • Зумирај / излез: 1-128X
 • Рекорд на јамка: поддршка
 • Брзо напред: поддршка на
 • Премотајте: поддршка на
 • Детекција на движење: поддршка
 • IR светлина: 2 IR светлина
 • Друга помошна светлина: Со едно бело светло, поддржете го алармот

ВИДЕО / СЛИКА НА СЛИКА

 • LCD екран: 2 инчен TFT-LCD екран со висок резолуција во боја
 • Репродукција на аудио: Да
 • Трансфер на видео: USB 2.0

КАМЕРА

 • Агол на снимање: Широк агол на 170 степени
 • Ноќна визија: До 10 метри со видливо откривање на лице
 • Клип: Клип со висок квалитет со ротација од 180 степени

БАТЕРИЈА

 • тип: Вградена батерија со литиум 3200mAH
 • Време на полнење: 180 минути
 • Континуирано снимање: 12Hours
 • Предупредување за ниска батерија: Предупредување за звучни сигнали и звук

ДРУГИТЕ

 • Заштита на лозинка: Мени со лозинка
 • Пред-снимање на пост-записник: 5 ~ 10 секунди пред-рекорд / пост-рекорд
 • Забрзано: 3/5/10 Фотографирање пукна во фотографирање
 • Димензија: 78 mm * 59 mm * 27mm
 • Тежина: 110g
 • Работна температура: -40 60 степени Целзиусови
 • Температура на чување: -40 55 степени Целзиусови


OMG BWC090 - полициска камера облечена во тело - Дневен преглед - Видео-снимки на отворено


OMG BWC090 - Полициски облечен во полициско тело - Дневна светлина - Снимки од видео во затворен простор


OMG BWC090 - полициска камера облечена во каросеријата - Снимки од затворен простор - Камера во мирна положба


OMG BWC090 - полициска камера облечена во тело - Снимки од затворен простор со ТВ звук


OMG BWC090 - Полициска камера облечена во полиција - Ноќен поглед - Снимки на ноќно гледање на отворено


OMG BWC090 - Полициска камера облечена во полиција - Ноќен вид - Снимки во затворен простор

Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Терминал за ферибот Харбурбеј

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=MZOOThkg_oU [/ embedyt]

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Потребата за камери што се носат на телото и нивните ефекти врз полицијата и јавноста
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Телефонски фотоапарати: Подобрување на односите меѓу пациентите и здравствената заштита во болниците
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
5 Работи што треба да ги знаете за полициските камери за тело
Предности на користењето на полициската камера за предупредување за тело
Полициски камери за каросерија и приватност
Како им помага на фотоапаратите кои се носат на телото за спроведување на законот?
Ефект на фотоапаратите облечени во каросеријата врз чуварите
членовите
Придобивки од камери за носење на тело од полицијата
Перцепциите на граѓаните за камери што се носат на телото
Камери за носење на тело
BWC101 - WF4G - OMG Android Wifi 3G / 4G Bluetooth Walkie Talkie со двонасочна радио камера
BWC095 - OMG-отстранлив акумулатор за кабел за тело
BWC094 - Достапна OMG мини камера облечена во каросерија
BWC089 - ОМГ 16 долги часови лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полициска телесна тежина на ОМГ ослабена камера за безбедносни чувари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC081 - OMG Ultra Mini WIFI полициско тело облечено во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - OMG мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - OMG-отстранлива мемориска картичка со микро кабел за тело
OMG лесна тежина WIFI тело спроведување на законот кампирана, камера, Видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Омилена камера на ОМГ мини полициско тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - OMG Mini полициска камера облечена во тело
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
OMG WIFI преносен безбедносен 12MP фотоапарат, 1296P, H.264, контрола на апликација (SPY084)
Додатоци за фотоапарати
Докинг станица облечена во каросерија
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
BWC007 OMG - фотоапарат облечен во каросерија на телото на Ambarella A12 / WIFI видео во живо / долг работен час
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести